Przejdź do treści
28 kwietnia, 2023

Kosze piknikowe

Kosz wypełniony owocami oraz pieczywem stoi na kocu w zielono-białą kratkę.

Park w Ostromecku to idealne miejsce na sielankowe weekendy i leniwe popołudnia. 1 maja br. rozpoczynamy więc sezon piknikowy – w restauracji w Pałacu Nowym można wypożyczyć kosz pełen smakołyków i zdrowych przekąsek. Wszystko dla Was mamy – sztućce i talerze, serwetki i koce.

Zamówienia na kosze przyjmowane są na dzień przed wizytą, do godziny 18.00. Odbiór w Jadalni w Pałacu Nowym w Ostromecku. Numer telefonu 785 251 162. Koszt kosza to 99 złotych. Oferta piknikowa jest dostępna od 1 maja do 31 sierpnia.

Kosz tradycyjny – Smakołyk Hrabiego:

bagietka z wędzonym kurczakiem, grecka sałatka kuchmistrza, świeże warzywa z dipem, owoce sezonowe, mini tartaletki z owocami, woda Ostromecko lub sok do wyboru

Kosz wegański – Przysmak Hrabiny:

humus na chrupkim pieczywie, sałatka kuchmistrzowej z warzywami i sosem ziołowym, sałatka z owoców sezonowych, świeże warzywa z dipem, bananowe ciastko owsiane, woda Ostromecko lub sok do wyboru.

Miejsca na piknik wystarczy dla wszystkich – sam park pałacowy to obszar 36 ha, na którym oprócz bujnych lasów znajdują się ogrody zaprojektowane przez słynnego pruskiego ogrodnika – Petera Josepha Lennego. Jest tu malowniczy ogród włoski, czyli ostromeckie rozarium, przestronna polana na tyłach Pałacu Nowego, czy też bardziej ustronne miejsca za tarasami Pałacu Starego. Przy alejach parkowych stoją też ławeczki. W spacerach pomocna będzie nasza mapka parku dostępna przy wejściach do obu Pałaców. W niej, oprócz ciekawostek związanych z Ostromeckiem, znajdziecie zaznaczone trasy spacerowe i ciekawe okazy drzew i krzewów.

Zaproście znajomych, przyjedźcie całymi rodzinami i odpocznijcie wśród przestronnych łąk i wiekowych drzew.