Przejdź do treści
2 września, 2023

„Na skrzydłach miłości”

10 września 2023, niedziela, godz. 16.00
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp wolny

Koncert „Na skrzydłach miłości”, czyli najbardziej znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu artystek związanych z Operą Nova w Bydgoszczy: Dariną Gapicz – śpiewaczką operową oraz Marianną Sybiriakovą-Khikhlovską, pianistką.
Gapicz/Sybiriakova Duo to połączenie głosu mezzosopranistki i umiejętności pianistycznych, które tworzą magiczną harmonię muzycznych dźwięków. Wspólnie zaprezentują wybitne arie operowe i operetkowe, ukazując różnorodne oblicza miłości w kompozycjach mistrzów muzyki.

Darina Gapicz pochodzi z Ukrainy i jest wieloletnią solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 2008 roku. Artystka była solistką etatową Teatru Muzycznego w Gdyni, a także Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz z Teatrem Muzycznym w Lublinie. W swoim szerokim repertuarze śpiewaczka posiada większość głównych mezzosopranowych partii operowych, które z powodzeniem wykonuje na scenach teatrów operowych. W czasie swojej kariery artystycznej Darina Gapicz wykonywała liczne recitale solowe i kameralne, jak również koncertowe wykonania dzieł operowych i oratoryjnych w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych oraz nagród artystycznych.

Marianna Sybiriakova-Khikhlovska pochodzi z Ukrainy. Zawodowo związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy, a także z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. A. W. Neżdanowej w Odessie na kierunku „Sztuka muzyczna, fortepian”, gdzie uzyskała stopień magistra. W 2007 r. pianistka uzyskała stopień naukowy doktora nauk pedagogicznych. W 2000 roku zaczęła pracę na Południowo-Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. K. D. Uszyńskiego (Odessa). W ciągu kolejnych 16. lat Marianna Sybiriakova -Khikhlovska łączyła działalność pedagogiczną z akompaniatorską na Uniwersytecie, Akademii Muzycznej oraz w Filharmonii Odeskiej. Do Polski przeprowadziła się w 2016 roku i odtąd w ramach współpracy z Operą Nova zgromadziła ogromne doświadczenie w przygotowaniu partii operowych z solistami oraz w przygotowaniu produkcji operowych.

Koncert dofinansowany ze środków Związku Artystów Scen Polskich.