Przejdź do treści
22 maja, 2023

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis

Trzech mężczyzn stoi z instrumentami. W tle park.

Zapraszamy 27 maja 2023 o godz. 10.00

Udział: 30 zł/za każdą osobę

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
recepcja@palaceostromecko.pl

Nasze koncerty to wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic-dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków jak i publiczność. Podczas koncertu liczy się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja. Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.
Nasz majowy koncert zadedykowany będzie muzyce jazzowej z Nowego Orleanu. Naszej wspaniałej publiczności zaproponujemy wspólne improwizacje wokół pełnych radości i wirtuozerii tematów ze szlagierów muzyki jazzowej początków lat 20 i 30tych. 

Jak zwykle zagrają najlepsi muzycy z kręgów bydgoskich i nie tylko. Pokusimy się również o własne, inspirowane muzyką z przedmieść Harlemu kompozycje wykonywane wokalnie i wokalno-instrumentalnie.

Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.

Co daje udział w koncercie?

Koncerty są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach projektu: 

Czerpiemy inspiracje od sąsiadów – bogactwo różnorodności