Przejdź do treści

Wieczór hiszpański w Ostromecku

20.07.2024 16:00Wkrótce

Pałac Stary

Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona do 30 – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr 785 250 182 lub mailowo na adres: recepcja@palaceostromecko.pl

Koncert pod patronatem Konsulatu Honorowego Rzeczpospolitej Polskiej w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja

Elisa López Amor – klarnecistka, stypendystka m.in. Generalitat de València, Ministerstwo Kultury Madrytu, Hazen Foundation i Savings Bank of Sangunto), w celu doskonalenia studiów wyjechała do Rotterdamu (Holandia), gdzie uzyskała tytuł i dyplom profesora i solisty klarnetu w klasie profesora Waltera Boeikensa oraz muzyki kameralnej w klasie profesor Ludmiły Basławskiej. Przez trzy lata była członkiem Młodzieżowej Hiszpańskiej Orkiestry Narodowej (JONDE), z którą koncertowała w Madrycie, Cáceres, Santiago de Compostela itp., jednocześnie uczestincząc w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wielkich solistów, takich jak Wolfang Meyer, Jose Luis Estellés czy Anthony Pay. Jako kameralistka występowała z wieloma muzykami i grupami na koncertach w kraju i poza granicami Hiszpanii. Wraz z mężem Jaanem Van Der Mark tworzą duet (klarnet i fortepian), nagradzani byli w konkursach m.in. w Aix-en-Provence i Guadamora International Chamber Contest w Pozoblanco.

Jan Maarten van der Mark urodził się w Holandii, obecnie od ponad dwudziestu lat mieszka na północy Hiszpanii, w Pampelunie. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat pod kierunkiem profesora Jos Vrankena. Następnie kontynuował studia w Koserwatorium w Rotterdamie w klasie profesor Ludmiły Baslawskiej. Ukończył naukę otrzymując wysoką ocenę oraz Dyplom Solisty. W trakcie i po studiach brał udział w licznych kursach mistrzowskich, doskonaląc swoje umiejętności u tak wybitnych nauczycieli jak: Lazar Berman, Aldo Ciccolini, Oxana Yablonskaya, Jan Wijn, Karl Heinz Kämmerling, Roberto Szidon, Ferenc Rados oraz Vladimir Tropp. Dzięki otrzymanemu stypendium Fonds voor de Podiumkunsten , miał również okazję studiować w Instytucie Gnessina w Moskwie. Jan Maarten występował jako solista i członek zespołów kameralnych we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Holandii.

W programie koncertu utwory m. in. J. Monasterio, I. Albeniza, E. Granadosa