Przejdź do treści

Klub Akademii Jazzu

18.03.2018 Minęło

18.03.2018, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp: 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Klub Akademii Jazzu – Tito Puente

Koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

 

Klub Akademii Jazzu jako forma prezentacji wielkich postaci świata jazzu odbędzie się po raz kolejny 18 marca 2018 roku. Kolejna edycja klubowego koncertu odbywa się pod auspicjami Miejskiego Centrum Kultury w Pałacu w Ostromecku. Z pewnością będzie to kolejna okazja do prezentacji talentu debiutantów jazzowej sceny studiujących w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncerty te łączą w sobie zarówno elementy rozrywki jak i edukacji oraz są alternatywą nie tylko dla koneserów tego gatunku. Prowadzący przybliża wiele interesujących szczegółów o wiodącej postaci wydarzenia i w przystępny sposób uchyla warsztatowe tajniki.

Bohaterem tej edycji będzie Tito Puente: amerykański multiinstrumentalista perkusyjny, kompozytor, aranżer i propagator stylistyki latin jazz, mambo oraz salsa. Jego utwory zabrzmią w interpretacjach młodych perkusistów z klasy perkusji jazzowej prowadzonej przez profesora Piotra Biskupskiego i Mateusza Krawczyka. Nad całością będzie czuwał wprowadzający w tajniki latynoamerykańskiej stylistyki kontrabasista Grzegorz Nadolny.