Przejdź do treści
13 lutego, 2024

Irek Głyk Vibes Expression feat. Piotr Matusik

MĘŻCZYZNA GRAJĄCY NA CYMBAŁACH

18 lutego 2024, godz. 16.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Bilety 20zł (dostępne w kasie MCK w Bydgoszczy, na www.bilety24.pl oraz w recepcji Pałacu Nowego w dniu koncertu)

Ilość miejsc ograniczona.

Irek Głyk Vibes Expression feat. Piotr Matusik

W niedzielę, 18 lutego o godz. 16.00 zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku na niezwykły koncert Irek Głyk Vibes Expression feat. Piotr Matusik.

Irek Głyk, to wybitny wibrafonista, perkusista, kompozytor i aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). Irek Głyk jest również założycielem i menedżerem rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio, w którym na perkusji grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk oraz 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. W latach 2016 – 2018 Irek był perkusistą w zespole Kingi, która już w wieku 18 lat stała się rozpoznawalna w branży muzycznej, nagrywając cover piosenki Erica Claptona „Tears In Heaven”.

Obecnie Irek Głyk występuje w swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary’ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności. Jest również cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka. Na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: „Long Time”, „Step Ahead” oraz ”Irek Głyk Vibes Expression”, z którym w lutym br. przyjedzie do Ostromecka.

Podczas tego koncertu towarzyszył mu będzie Piotr Matusik – pianista i kompozytor, lider zespołu Piotr Matusik Quartet wykonującego kompozycje Chicka Corei. Dość powiedzieć, iż album „Tribute to Chick Corea” został wysłuchany przez mistrza Chicka Coreę, który napisał do Piotra list z podziękowaniami i gratulacjami. Piotr Matusik jest również liderem swojego elektro-akustycznego tria, wykonującego jego własne kompozycje z albumu „Independence”. Znaczącym osiągnięciem Piotra, potwierdzającym jego genialne zdolności kompozytorskie, było zdobycie pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych – B Jazz 2016 – w Belgii.