Koncert zespołu SVAHY (w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Folkloryzm Muzyczny”)

25.04.2025 18:00Wkrótce
Pałac Nowy
piątek, 25.04.2025, godz. 18:00
Pałac Nowy, Sala balowa im. A. Szwalbego
Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr 785 250 182 lub mailowo na adres: recepcja@palaceostromecko.pl). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego uprzejmie prosimy o informację o ewentualnej rezygnacji z udziału w wydarzeniu w przypadku dokonywania rezerwacji telefonicznej lub mailowej.
(UWAGA! Z uwagi na Święta Wielkanocne dokonywanie rezerwacji telefonicznych i mailowych nie będzie możliwe 18 kwietnia po godz. 18:00 oraz 19, 20 i 21 kwietnia).
Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Folkloryzm muzyczny w perspektywie twórcy, badacza i wykonawcy”, organizowanej przez Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku w Katedrze Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pałace Ostromecko są partnerem wydarzenia.
Były sobie trzy dziewczyny z miasta, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Odkryły ludowe utwory z malowniczo położonej krainy zwanej Pałukami oraz z Kujaw, gdzie wiatr niesie opowieści od wioski do wioski. SVAHY grają na wyjątkowych instrumentach i wyśpiewują historie z życia dawnych mieszkańców wsi.
Dajcie się ponieść ich swobodnej energii i przenieście się na chwilę w sielską rzeczywistość!
SVAHY można usłyszeć w najnowszej ekranizacji „Znachora” (Netflix), a utwory z filmu zostały włączone do repertuaru koncertowego. Siłą zespołu jest umiejętne budowanie scenicznego klimatu. Z jednej strony żywiołowa energia, a z drugiej intymność płynąca z pięknych tradycyjnych melodii. Zespół doskonale czuje się zarówno na deskach dużych sal koncertowych, jak i w plenerach, prezentując oryginalne brzmienie, za każdym razem nawiązując więź z publicznością. W 2023 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę „ROZKIEDYŚ” nakładem Mystic Production.
Patrycja Cywińska-Gacka – bęben obręczowy, tongue steel drum, śpiew
Ewa Pater – suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew
Małgorzata Żurańska-Wilkowska – lira, śpiew