Przejdź do treści
6 grudnia, 2022

800 lat Ostromecka – Jubileuszowe Świętowanie; Otwarcie nowego salonu / Warsztaty piernikowe

800 lat Ostromecka.

Reminiscencje Ostromeckie – otwarcie nowego salonu w Pałacu Nowym. Świętujemy 800 – lecie Ostromecka –
Niedziela, 11 grudnia 2022, godz. 15.00, Pałac Nowy w Ostromecku
.

W Pałacu Nowym w Ostromecku otwieramy kolejny rozdział Sztambucha Bydgoskiego – wielowarstwowej opowieści o naszej przeszłości, dorobku kulturowym, tożsamości zawartych w pamiątkach związanych z życiem rodzinnym bydgoszczan, mieszkańców regionu oraz rezydentów i gości Pałaców.

Na pierwszym piętrze Pałacu zaaranżowaliśmy kolejną przestrzeń pod nazwą „Reminiscencje Ostromeckie” – zależy nam na tym, aby ta nowo otwarta przestrzeń prowokowała do wspomnień i wyobrażeń o przebywających i mieszkających w Pałacu ludziach, w przede wszystkich – mieszkających tam niegdyś kobietach. Aurę dawnych czasów, atmosferę intymności budują przedwojenne meble, elementy garderoby, stylowe drobiazgi oraz zdobyte fotografie i druki z dwudziestolecia międzywojennego. Wspominamy ostatni okres, w którym Pałace tętniły beztroskim dworskim życiem, a zarazem staramy się prowokować wrażenie, iż wnętrze opustoszało zaledwie chwilę temu.

Zachęcamy odwiedzających do dzielenia się cząstką swoich historii i pamiątek. Niech Bydgoski Sztambuch będzie naszym wspólnym marzeniem o miejscach na zawsze zachowanych w pamięci.

W tym samym dniu zapraszamy także na warsztaty lukrowania pierników (godz. 12.00).
Koszt 50 zł. Liczba miejsc 15, zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl

Od południa aż do godz. 18.00 zapraszamy z kolei na Podwieczorek w Pałacu – dla naszych gości
przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

Z okazji wydarzenia przez cały dzień wstęp do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku jest wolny