Przejdź do treści
10 października, 2023

Witek Janiak – Reksio i inni (koncert dla dzieci)

15 października 2023, godz. 16.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Witek Janiak – Reksio i inni (koncert dla dzieci)

Rezerwacja miejsc: recepcja@palaceostromecko.pl

Na program koncertu składają się melodie ze starych polskich (choć nie tylko) bajek animowanych w jazzowych wersjach na fortepian solo. Taka podróż w przeszłość pozwoli poczuć jeszcze raz to co w tych bajkach zapamiętaliśmy jako istotne – głębię wartości i pozytywny przekaz. Warto pamiętać, że autorami muzyki do tych bajek byli zwykle wybitni kompozytorzy (min. Waldemar Kazanecki, Piotr Marczewski, Michel Legrand), co ma bezpośrednie przełożenie na jej aktualność. Powstanie wersji jazzowych także podkreśla jej niezwykłe walory artystyczne i rozwojowy charakter. Koncert w tej postaci prezentowany był juz min. w Warszawie, Łodzi, Płocku, Kaliszu i Słupnie.

Witold Janiak – pianista, hammondzista, kompozytor i aranżer. Lau-reat Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Grand Prix Krokus Jazz Festival oraz Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie. Doktor szt-uki w dyscyplinie „Sztuki muzyczne”.

Był uczestnikiem m.in. Jazzy Colours w Paryżu, Festival de I UE w Algierii, Stuttgart Nacht, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Freedom Jazz Festival, Festiwalu Jazztopad we Wrocławiu, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Bielskiej Zadymki Jazzowej, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Łańcucie, Fortepianów Wolności. Brał udział w słynnym projekcie „Koncert na 21 fortepianów”, gdzie wykonał min. własną kompozycję na improwizujący fortepian i orkiestrę. Dwukrot-nie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Eu-ropejskim w Brukseli. Także dwukrotnie koncertował na targach EXPO – w Mediolanie i w Dubaju. Prowadzi klasę fortepianu, harmonii oraz zespołów w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Jest dwukrotnym laureatem „Oscara Jazzowego” przyzna-wanego przez stowarzyszenie jazzowe Melomani. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Rafałem Sarneckim, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ści-erańskim oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

Wydał sześć autorskich płyt. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych.

Jest autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” łączącą elementy jazzu i polskiej muzyki ludowe