Przejdź do treści
18 lutego, 2022

Weekend Kobiet w Ostromecku. Pokaz mody kobiecej. Kobiety Ostromecka

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Od 4 do 8 marca specjalna oferta Kuchni Pałacowej.

Weekend Kobiet w Ostromecku

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Od 4 do 8 marca Kuchnia i Jadalnie Pałacowe zachęcają do skorzystania z oferty dań inspirowanych lokalnym dziedzictwem kulinarnym i dziejami Ostromecka. Osobom pragnącym zostać dłużej polecamy natomiast pokoje gościnne w Pałacu Nowym. Weekend Kobiet w Ostromecku może być okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym lub przyjaciółek. Zapraszamy do zwiedzania i spacerów po parku.

5.03.2022, sobota, godz. 18.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp wolny, zapisy. Prosimy o SMS pod nr 507 099 187, liczba miejsc ograniczona

Kobiety w długich kolorowych sukniach pozują na schodach.

Prawdziwe kobiety – pokaz mody kobiecej inspirowanej epoką elżbietańską

Zobaczymy oryginalne projekty Jarosława Kamińskiego. Co ciekawe, niepowtarzalne kreacje zostały stworzone dla konkretnych modelek, które zawodowo wcale nie są związane z branżą modową. Zapraszamy więc na pokaz nieoczywisty, gdzie jedno jest pewne: kobiety emanują pięknem.

– Moje modelki zaprezentują kolekcje sukien wieczorowych inspirowanych modą elżbietańską. Tworząc tę kolekcję chciałem, aby w każdej sukni znalazł się chociaż jeden element charakterystyczny dla tamtej epoki. Są to na przykład żakardowe tkaniny, zdobienia, elementy kroju – wyjaśnia autor.

Jarosław Kamiński – od kilkunastu lat na stałe związany jest z toruńskim Teatrem Baj Pomorski. Pracował przy wykonaniu kostiumów do ponad 20 spektakli teatralnych. Współpracował ze scenografami i artystami teatru. Projektował kostiumy dla aktorów Teatru Muzycznego Mała Rewia. Kształcił się m.in. w Prywatnej Szkole Projektowania Ubioru, a doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Jego największą inspiracją są kolekcje domu mody Versace.

6.03.2022, niedziela, ZPP, godz. 14.00. Koszt: 25 zł od osoby. Zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl

Kobiety Ostromecka. W poszukiwaniu kobiecości… – zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku

Zapraszamy do wspólnej podróży w przeszłość z dr Agnieszką Wysocką
i Anną Kornelią Jędrzejewską

W tym roku Ostromecko świętuje 800-lecie od pierwszej historycznej wzmianki (1222 rok). Ważną częścią dziejów naszej miejscowości jest działalność kobiet, które także brały udział w zarządzaniu majątkiem. Od właścicielek, ich córek, po guwernantki, służące i kuchmistrzynie – w trakcie oprowadzania kuratorskiego poznamy historie i anegdoty dotyczące kobiet żyjących w tamtych czasach. W przyrodzie, architekturze i wystroju pałacowych wnętrz odszukamy kobiece akcenty, zajrzymy do salonów i kuchni. W trakcie spaceru nie zabraknie akcentów kulinarnych i muzycznych.