Przejdź do treści
10 lipca, 2021

VI Światowy Dzień Tańca w Kręgu – całodniowy plener w Ostromecku

Tańce w kręgu

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich niezależnie od wieku i dotychczasowych doświadczeń z tańcem, 11 lipca, niedziela, g. 11 – 19.00.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich niezależnie od wieku i dotychczasowych doświadczeń z tańcem. Tańce w kręgu stają się szansą na przeżycie radości płynącej z ruchu, harmonii i wspólnego tworzenia tanecznego kręgu. Aby zatańczyć Zorbę Horę Kalamatianos itp., nie potrzeba specjalnych umiejętności, żeby włączyć się do kręgu osób pragnących świętować tańcem bogactwo i różnorodność życia w nas i wokół nas.

W dniu 11 lipca po raz szósty, w 36 krajach łączymy się w tanecznym kręgu, bez względu na wiek i doświadczenie taneczne, między innymi tańcząc trzy odgórnie wybrane tańce podane na stronie https://globalcircledance.com.

Instruktorzy Stowarzyszenia Ajde Jano będą w prosty sposób pokazywać kroki wszystkim uczestnikom, po czym nastąpi wspólne ich odtańczenie.

DANSER ENCORE. W przypadku deszczu tańczymy w Sali Balowej.

Stowarzyszenie Ajde Jano serdecznie zaprasza do udziału w tanecznym pikniku i wytworzenia tanecznej wspólnoty.

Organizator: Stowarzyszenie miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem Ajde Jano oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wstęp wolny.