Przejdź do treści
27 września, 2022

Święto Kawy w Bydgoszczy, 1-2 października 2022

1 października (sobota), Muzeum Legend Szyperskich – Barka Lemara, Spichrze nad Brdą (Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy).

2 października (niedziela), Zespół Pałacowo – Parkowy w Ostromecku, Pałac Nowy, ul. Bydgoska 9

Kawosze na całym świecie obchodzą swoje święto 1 października – to wtedy wypada Międzynarodowy Dzień Kawy. W tym roku po raz pierwszy świętować go będziemy także w Bydgoszczy. Bo w naszym mieście nigdy nie brakowało kawiarni serwujących dobrze parzoną małą czarną, a w ostatnich latach lokalni bariści tworzą autorskie mieszanki.

Zapraszamy także do poznania historii kawy zarówno w wymiarze globalnym jak i lokalnym. Ważną częścią spotkania będzie dyskusja nad poszukiwaniem kulinarnej tożsamości w Bydgoszczy. Pomogą nam w tym wybitni goście – prof. Fabio Parasecoli (New York University) i prof. Jarosław Dumanowski (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Królewska Fundacja Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich (Katarzyna Krystyna Jasińska i Maciej Adam Jasiński) przygotowała z kolei wystawę oraz niezwykle spotkanie w iście królewskim stylu.

Świętować będziemy na Barce Lemara i w Spichrzach nad Brdą przy ul. Spichlernej oraz w Pałacach Ostromecko. A o dobrą kawę dla wszystkich postara się Bromberg Kaffe.

Program wydarzeń na święcie kawy w bydgoszczy.