Przejdź do treści

Sesje zdjęciowe

Pałacowe wnętrza i przestrzeń parku to niebanalna sceneria dla pamiątkowych zdjęć, zarówno ślubnych, rodzinnych, firmowych, jak i innych, na których uwiecznią Państwo ważne wydarzenia. Sesje zdjęciowe w Pałacu Nowym w Ostromecku to nie tylko historyczny klimat i zapierająca dech architektura, ale także zachwycające wnętrza, odzyskujące świetność z czasów ostatniego rodu – Alvenslebenów.

Skontaktuj się

Pałac Nowy

tel. +48 519 346 570

tel. + 48 785 250 182

recepcja@palaceostromecko.pl

Pałac Stary

tel. +48 519 346 578,

andrzej.gawronski@mck-bydgoszcz.pl

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w 8.00 – 16.00.

Proponujemy Państwu sesje zdjęciowe w salach Pałacu Nowego, po uprzednim ustaleniu terminu. Pałac Nowy wybudowany został w pierwszej połowie XIX wieku. Klasycystyczną fasadę zaprojektował niemiecki architekt Karol F. Schinkel. Później dobudowano budynek w stylu neobarokowym, salę balową i tarasy ogrodowe. Wnętrza zachwycają szczegółami.

Wnętrza Pałacu Nowego
Wnętrza Pałacu Nowego

Podczas sesji, mogą Państwo skorzystać z sal restauracyjnych, urządzonych z pałacowym rozmachem. To sala zielona w eklektycznym stylu z widokiem na parkową, południową część ogrodu angielskiego. To także neoromantyczny kameralny salonik błękitny z osobnym balkonikiem, a także elegancka, eklektyczna sala kominkowa. Zachwyca przytulny wykuszu pełen zieleni i kwiatów. Imponujący hol z zabytkowym kominkiem, gdzie jeszcze pali się ognień.

Kolejne, niezwykłe przestrzenie to: Skład Sommerfelda – prezentacja pracowni zajmującej się produkcją fortepianów i pianin w dwudziestoleciu międzywojennym, gabinet Sommerfelda oraz na parterze gabinet projektanta Schinkla. Wytworna sala balowa. Nietuzinkowym miejscem jest też tak zwana Stara Kuchnia.

Cennik

Koszt sesji to 350 zł za dwie pierwsze godziny. Za każdą kolejną godzinę dopłacą Państwo 100 zł.

Soprano and Piano
Soprano and Piano

Sesję fotograficzną można zrealizować w XVIII-wiecznym barokowym Pałacu Starym, ze względu na muzealny charakter obiektu, tylko w wyjątkowych sytuacjach. Możliwe jest wykonanie zdjęć artystycznych i związanych z działaniami kulturalnymi (portfolio, sesje nagraniowe, artystyczne projekty modowe etc.). Zapraszamy do kontaktu.

Para młoda idzie po zielonej trawie w stronę drzew w tle.

Park i ogrody pałacowe czynne są przez cały rok w godz. 8.00 – 20.00. Wstęp i sesje zdjęciowe są bezpłatne.