Pikniki rodzinne

Park w Ostromecku to idealne miejsce na wypoczynek wśród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku. Można do nas przyjechać na piknik. W restauracji w Pałacu Nowym wypożyczysz kosz piknikowy pełen smakołyków i zdrowych przekąsek.

Zarezerwuj kosz

tel. +48 785 251 162

tel. +48 785 250 182

(Prosimy o jednodniowe wyprzedzenie)

Do wyboru są dwa rodzaje menu – w każdym znajduje się pieczywo – bagietki lub tortille, owoce sezonowe i sałatki lub warzywa z dipami, a także słodka przekąska, np. croissanty.  Jest woda i soki – do wyboru. W koszu są także wszystkie niezbędne do piknikowania akcesoria (sztućce, serwetki, talerze), a także koc.  Koszyki piknikowe dostępne są w wersji dla 2 lub 4 osób (cena 49 zł i 99 zł).

Od każdego kosza pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł (w gotówce).

Miejsca na piknik wystarczy dla wszystkich – sam park pałacowy to obszar 36 ha, na którym oprócz bujnych lasów znajdują się ogrody zaprojektowane przez słynnego pruskiego ogrodnika – Petera Josepha Lennego.  Jest tu malowniczy ogród włoski, czyli ostromeckie rozarium, przestronna polana na tyłach Pałacu Nowego, czy też bardziej ustronne miejsca za tarasami Pałacu Starego.  Przy alejach parkowych stoją też ławeczki.  W spacerach pomocna będzie nasza mapka parku dostępna przy wejściach do obu Pałaców. W niej, oprócz ciekawostek związanych z Ostromeckiem, znajdziecie zaznaczone trasy spacerowe i ciekawe okazy drzew i krzewów. 

Zaproście znajomych, przyjedźcie całymi rodzinami i odpocznijcie wśród przestronnych łąk i wiekowych drzew.

Wypożyczalnia działa sezonowo tj. od maja do października.

Zapraszamy!

Skip to content