Przejdź do treści
23 czerwca, 2023

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis

Trzech mężczyzn stoi z instrumentami. W tle park.

NIEDZIELA, 25.06.2023., GODZ.12:00

OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC: recepcja@palaceostromecko.pl

INWESTYCJA: 30zł/os.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zapraszamy na koncerty gordonowskie „Muzopolis” dla Rodzin z małymi dziećmi. W czerwcu gramy musicale!

To wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic-dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków jak i publiczność. Podczas koncertu liczy się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja. Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.

Czerwcowy koncert to piękna muzyka: wokalna i wokalno-instrumentalna, która jest ozdobą wielu filmów. Pojawią się musicale najwspanialsze, najgenialniejsze, które często oglądaliśmy z naszymi rodzicami, a dziś przekazujemy naszą miłość własnym dzieciom. Nie zawahamy się użyć naszych ulubionych utworów!

Arcydzieła dobierane są w różnych skalach modalnych oraz w różnych rytmach. A w koncertach uczestniczą muzycy najwyższej klasy, współpracujący z najbardziej znanymi artystami w Polsce.

Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.

Co daje udział w koncercie?
* uwrażliwia najmłodszych na piękno muzyki.
* rozwija intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami.
* buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.

W charakterze muzyków wystąpi doborowe towarzystwo najlepszych polskich muzyków, naszych przyjaciół z: Tomek Szymuś Orkiestra oraz Kukła Band.