Przejdź do treści

ZPP w Ostromecko – PROJEKT LATO dla rodzin z dziećmi

31.08.2017 Minęło

 

ZPP w Ostromecko – PROJEKT LATOdla rodzin z dziećmi

Kalendarium zajęć:

 

1.07.2017, sobota, g. 12.00, ZPP w Ostromecku, wstęp wolny

Owocowe nuty – umuzykalniające warsztaty interaktywne, prowadzi: Andrzej Kozłowski – muzyk, pasjonat, poszukiwacz tajemniczych brzmień

Dwie soboty podczas wakacji: 1.07 i 12.08, g. 12.00, dla dzieci, bez ograniczeń wieku

W trakcie programu muzycznego budujemy instrumenty z owoców i warzyw, a następnie na nich gramy. Następuje też konfrontacja dźwiękowa z instrumentami fizycznie istniejącymi.

Andrzej Kozłowski – muzyk, pasjonat, poszukiwacz tajemniczych brzmień. Pierwszym jego wyzwaniem w młodości była dziewiętnastowieczna gitara, potem lutnia, a następnie muzyk zrobił gitarę elektryczną z własnymi przetwornikami. Wykonuje różne zadania w tym zegarmistrzowskie, bo także uważa zegary za instrumenty. W chwili gdy narodziły się dzieci Andrzej Kozłowski zaczął robić im gwizdki wierzbowe, a one mówiły „tata czarodziej”. To spowodowało wznowienie fascynacjami instrumentami i powstały: natiwy, queny, fletnie, pana,fujary słowackie, instrumenty z marchewek, liry korbowe oraz w ostatnim czasie kawale.

http://www.targowiskoinstrumentow.pl/andrzej-kozlowski/

 

8.07.2017, sobota, g. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej,ILUZJA – Mieczysław Giedrojć oraz Mariusz Czajka

Mieczysław Giedrojć – to ceniony aktor, mim, klaun, monodramista, animator kultury. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; doskonalił umiejętności m.in.: na warsztatach we Wrocławskim Tetrze Pantomimy, Międzynarodowym Festiwalu Mimu w Warszawie lub biorąc udział w autorskich zajęciach np. Daisuke Yoshimoto (taniec butoh), czy Janusza i Nazaret Subicz z Teatru Tańca Piny Bausch itp. Współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, S. I. Witkiewicza, A. Czechowa, F. Dostojewskiego i M. Gogola. Współtworzył artystyczne programy profilaktyczne, z których jeden został wykorzystany w projekcie Światowej Organizacji Zdrowia. Brał udział w międzynarodowych i krajowych festiwalach teatralnych jako mim, klaun oraz wykonawca monodramów. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie, pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne i realizując ruch sceniczny. Od ponad 30 lat dzieli się swoim doświadczeniem teatralnym. W 1995 roku, założył w Bydgoszczy, Teatr Małych Form, który do dzisiaj prowadzi.

Mariusz Czajka działając jako iluzjonista, już od dziesięciu lat tworzy niezapomniane pokazy magii, przyciągające widzów z całej Polski. Należy do Krajowego Klubu Iluzjonistów z siedzibą Łódź – jedynej polskiej organizacji zrzeszonej w FISM, czyli Światowej Federacji Stowarzyszeń Iluzjonistycznych. Doświadczenie zdobywał biorąc udział w licznych kongresach iluzjonistów, organizowanych nie tylko w Polsce, lecz także Wielkiej Brytanii, Łotwie, Czechach, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Jako doświadczony iluzjonista magik, artysta może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, obejmującymi m.in.: I miejsce w kategorii Senior na Ogólnopolskich Warsztatach Iluzjonistycznych. Wrocław 2011r., II miejsce w kategorii Iluzja Sceniczna na XXXIII Międzynarodowym Kongresie Iluzjonistów. Łódź 2012r., I miejsce w kategorii Senior na Ogólnopolskich Warsztatach Iluzjonistycznych. Wrocław, 2012r., Nagroda „Król Magii” na międzynarodowym Kongresie Iluzjonistów w Czechach w roku 2013.

9.07.2017, niedziela, g. 12.00, ZPP w Ostromecku, oranżeria, wstęp wolny

AKADEMIA NATURA i „obrazy owocami malowane”, prowadzi dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak

Prosimy zabrać ze sobą: deseczki do krojenia, nożyki, łyżeczki, 2 kartki papieru i 3 owoce oraz andruty.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi na terenie pięknego, ostromeckiego parku liczącego ponad 35 ha.

Odbędą się w niedzielę 9.07 i w niedzielę 6.08. 2017. Proponujemy spacer i zbieranie kwiatów jadalnych w parku, a następnie w oranżerii wykonanie „obrazów owocami malowanych” i wspólną degustację.

Dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak ponad 30 lat pracowała w Katedrze Botaniki i Ekologii na dzisiejszym Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wiedzę botaniczną, przekazywała także studentom innych bydgoskich Uczelni. Poza zajęciami teoretycznymi wychodziła ze studentami w teren. Aby ich bardziej zainteresować, zwracała ich uwagę na rośliny bardziej pachnące niż inne, albo te o wyjątkowo dużych właściwościach leczniczych, czy wreszcie na rośliny dzikie, które można zjeść! Znając anatomię, fenologię, skład chemiczny wielu roślin, pani Krystyna rozpoczęła eksperymenty kulinarne z dzikimi roślinami. Rezultaty okazały się fantastyczne. Coraz więcej ludzi chciało o nich słuchać. I tak narodziła się, całkiem naturalnie, Akademia Natura.

 

15.07.2017, sobota, g. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej, KLAUNADA – Mieczysław Giedrojć oraz Mateusz Kiełtyka

Mateusz Kiełtyka – artysta sztuki cyrkowej z dziesięcioletnim stażem, pasjonat sztuki cyrkowej i teatru ruchu. Trzykrotny stypendysta i laureat nagrody Prezydenta Bydgoszczy. Autor m.in. monodramu „Nie-pokój”, spektaklu rodzinnego „Podróż Małego Księcia” oraz etiudy nowocyrkowej „Enigmatic”. Założyciel Mimezis Art – grupy artystów do zadań specjalnych.

http://plus.expressbydgoski.pl/magazyn/a/cyrkowe-eksperymenty-mateusza-kieltyki,12230409

 

22.07.2017, sobota, g. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej,PANTOMIMA I KOLOROWY ŚWIAT BALONÓW – Mieczysław Giedrojć oraz Mateusz Kiełtyka

 

3-6.08.2017, czwartek – niedziela, ZPP w Ostromecku, wstęp wolny, zapisy: Fundacja Rozruch

Warsztaty filmowe pn. „Fantastyczne wakacje w Pałacu”

W ramach współpracy z Fundacją Rozruch (organizator warsztatów).

Warsztaty filmowe są przeznaczone dla dzieci z rodzin w Ostromecku, dla dzieci ze świetlic środowiskowych i innych zainteresowanych w wieku od 5-16 lat. Warsztaty odbywają się w grupach, uczestnicy czynnie uczestniczą w procesie powstawania filmu. Poznają co to storyboard, uczą się pisania scenariusza, tworzą kostiumy, scenografię a także występują.

 

5.08.2017, sobota, g. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej,GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA – Mieczysław Giedrojć  oraz Julia Struk – Zawadzka

Julia Struk-Zawadzka jest gimnastyczką, członkinią brytyjskiego związku gimnastycznego British Gymnastic oraz tancerką Young Performance Academy. Julii pasja rozpoczęła się w 2009 roku kiedy wstąpiła do klubu Arabeska w Bydgoszczy. Od 2012 należy do klubu A&V Rhytmic Gymnastic Club w Londynie. W przeciągu tych lat wzięła udział w wielu zawodach krajowych jak i zagranicznych, miała okazję występować w Paryżu i Los Angeles co pozwoliło jej zdobyć doświadczenie i rozwijać się. W tym roku wzięła udział w dużych zawodach międzynarodowych gdzie brało udział ponad 200 gimnastyczek z 20 krajów i zdobyła złoty medal w tańcu z szarfą. Od września 2016 roku rozpoczęła również zajęcia z tańca współczesnego. Jej marzeniem jest występować w teatrze muzycznym. 

 

5.08.2017, sobota, g. 15.00, ZPP w Ostromecku, wstęp wolny

Spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale, który tworzą: Karolina Kasprzak, Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz.

Spektakl opowiada historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje alternatywnych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Najpierw na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę, która ma wiele oblicz. Co wyniknie dla niej z tego spotkania? Czy odnajdzie w świecie sztuki nowych przyjaciół, a może zaprzyjaźni się ze swoimi rówieśnikami? Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.

Spektakl przybliża podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiada na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwuwymiar a czym trójwymiar. Ale jest też opowieścią o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji, przyjaźni.

Spektakl może być prezentowany zarówno w przestrzeni zamkniętej jak i w plenerze. Wykorzystuje elementy teatru lalek.

Czas trwania: 45 minut. Przedstawienie przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11.

 

6.08.2017, niedziela, g. 12.00, ZPP w Ostromecku, oanżeria, wstęp wolny

AKADEMIA NATURA i „obrazy owocami malowane”, prowadzi dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak

Prosimy zabrać ze sobą: deseczki do krojenia, nożyki, łyżeczki, 2 kartki papieru i 3 owoce oraz andruty.

 

12.08.2017, sobota, g. 12.00, ZPP w Ostromecku, wstęp wolny

Owocowe nuty – umuzykalniające warsztaty interaktywne, prowadzi: Andrzej Kozłowski – muzyk, pasjonat, poszukiwacz tajemniczych brzmień

 

19.08.2017, sobota, g. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej, ŻONGLERKA – Mieczysław Giedrojć oraz Mateusz Kiełtyka.