Przejdź do treści

Z krainy łagodności

27.01.2018 Minęło

Zapraszamy na styczniowe spotkanie przy piosenkach,  kolędach, pastorałkach wierszach wspomnieniach, przeźroczach. Będziemy cieszyć się niepowtarzalnym urokiem zimy, A także aurą polskich zwyczajów od Adwentu, aż do Matki Boskiej Gromnicznej. Proszę wziąć ze sobą śpiewniczki turystyczne, kolędniki… i odświeżyć wspomnienia. Spróbujemy podtrzymać tradycję i pokazać, że współcześnie może mieć ona inne niż kiedyś, ale nadal wspaniałe oblicza.

Marzena Nowakowska – bydgoski bard w spódnicy. Pisze i komponuje piosenki z kręgu poezji śpiewanej. Laureatka ogólnopolskich festiwali piosenek autorskich, studenckich i turystycznych, tj. Nocnik, Danielka, Bakcynalia czy Natchnieni Bieszczadem. Jej teksty nagradzano i wyróżniano m.in. na Bazunie, Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie czy w Konkursie Poetyckim o Kwiat Polany. Ma na koncie bezcenne Nagrody Publiczności na: OTGPS w Szklarskiej Porębie 2014, OPPT Danielka 2014 i Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Radzyniu Chełmińskim 2015.

 

Wojtek Lachowski – wirtuoz gitary, muzyk z dużym doświadczeniem, nagrał kilka płyt, ma na swoim koncie liczne nagrody.

 

Spotkanie poprowadzi Krystyna Berndt – animatorka kultury, polonistka, teatrolog, podróżniczka, a ponadto ceniony reżyser i fotografik. Od dłuższego już czasu fascynuje ją wzajemne przenikanie się kultur.