Przejdź do treści

„Z herbem w tle II” – bal przebierańców dla dzieci i ich rodzin

30.08.2014 Minęło

„Z herbem w tle” – bal przebierańców dla dzieci i ich rodzin na zakończenie lata (obowiązują stroje historyczne). W programie m.in. wybory królowej i króla balu, zabawy rodzinne dla małych księżniczek i książąt.

Prowadzenie: Andrzej Gawroński, Alicja Dużyk i Józefina Szlenkier. Zapowiadamy Ostromecki Wehikuł Czasu i zapraszamy wszystkich miłośników historii w strojach z odtwarzanej epoki.

Zielone lato w Ostromecku warsztaty dla rodzin z dziećmi

 

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na organizowane w ramach Ostromeckiej Akademii Edukacji warsztaty dla rodzin z dziećmi pn. „Zielone lato w Ostromecku”. W okresie wakacyjnym, lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 11.30 na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku odbędą się różnorodne, tematyczne warsztaty m.in. historyczne, fotograficzne, ceramiczne, botaniczne, a nawet mydlarskie. Wiele z zajęć będzie miało miejsce na świeżym powietrzu, w pięknej ostromeckiej scenerii, w ogrodach w stylu angielskim i włoskim. Ponadto wakacje rozpoczniemy i zakończymy tanecznie na balu przebierańców. Czas trwania zajęć to ok. półtorej godziny, wstęp wolny, jednak na większość obowiązuje wcześniejsza e-mailowa rezerwacja miejsc zwiedzanie@palacwostromecku.pl (ew. tel. 52 364 64 41, w godz. 11-13.00), do trzech dni wcześniej, ilość miejsc ograniczona. Z Ronda Fordońskiego do Ostromecka jedzie bezpośredni autobus miejski nr 75 (bilety 3, 1,5 zł) – najlepsze połączenie dla rodzin nie posiadających samochodu.

Współpraca medialna: magazyn Mama i dziecko w mieście,

portal Kujawko Pomorskich Mam, www.mamywsieci.pl