Przejdź do treści

Wystawa fotografii Marcina Szpaka

26.06.2015 Minęło

Marcin Szpak – wystawy fotografii

Wernisaż miał miejsce 19.04.2015, niedz., godz. 17.30, Pałac Stary. Na II piętrze wyeksponowane zostały zdjęcia z trzech cykli: DEEP BLUE, QUIET WILDNESS, LwO.

Więcej o artyście na www.marcinszpak.com, www.behance.net/HooDooo

Magnes ułożony odpowiednią stroną ma to do siebie, że przyciąga bezwiednie. Podobnie działają kadry Marcina Szpaka, który zdecydowanie woli kreować rzeczywistość, niż pozostawać wobec niej zaledwie reporterem. Dokumentalistą. Tak, jego zdjęcia są wyreżyserowane, przemyślane, pomysłowe, studyjne. Emanuje z nich zakodowana opowieść. Intrygują immanentną tajemnicą. Postaci są silne, wyniosłe i – choć na pierwszym planie – pozostają poza całym tym spektaklem reżysera. Nie brakuje im niedopowiedzenia czy zmysłowości. Nawet roznegliżowane, nie epatują erotyką na siłę (choć i tę w sobie mają, w kolejnej warstwie…). Abstrahując od rzeczy i detali, same w sobie budzą respekt. Niczym dzikie zwierzęta pozostają niezależne, niezamknięte w klatce kadru.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy i Pałacu. Ekspozycja czynna do 26 czerwca 2015 r., a w okrojonej wielkości do 15 września 2015 r.

Pon.-pt. 10-16.00, sob.-niedz. 11-18.00.