Przejdź do treści

Włoskie Lato

08.07.2015 Minęło

THOMAS GROTTO – Włoch mieszkający w Polsce. Uczy salsy, bachaty, merengue w swojej szkole tańca. Lekcje tańca pobierał we Włoszech, Kolumbii i na Dominikanie. Jako wokalista i perkusista koncertował z zespołami Feline Melinda, Pagine Gialle i rockowym Skanners niemal na całym świecie. W 2010 r. wygrał polski program „Szansa na sukces”. W niecodzienny sposób łączy rockową perkusję i gorące latynoamerykańskie rytmy. Uznany przez Elżbietę Zapendowską za najlepszy męski głos w Polsce.

SHOW AN DREO & KARINA. Andrzej (pseudonim An Dreo) i Karina poznali się na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Międzyrzeczu, którego zostali laureatami. Od 1999 r. tworzą włoski duet, występując z repertuarem Al Bano & Romina Power. W 2010 r. z okazji dziesięciolecia istnienia duetu, wydali trzecią płytę z największymi przebojami. Obecnie są jedynym w Europie popowym duetem, który wykonuje największe przeboje legendarnego Al Bano & Romina Power, co ciekawe, w oryginalnych tonacjach. Zwycięzcy Europejskiego Festiwalu Coverów.

Organizatorem koncertu Bella Italia jest Towarzystwo Polsko Włoskie (prezes Elżbieta Renzetti i Donata Rac) oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Koncert finansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy