Przejdź do treści

W letnim nastroju

24.07.2016 Minęło

W programie m.in. utwory: F. Chopina, I. Kalmana, J. Straussa i F. Lehara.

 

Kamila Kułakowska (sopran) – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2004, dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatką wielu konkursów m. in.: III Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy Mazowsza (2008, I miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2007, II miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii Paminy z opery Czarodziejski flet W. A. Mozarta), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie (2007, nagroda specjalna Fundacji Kościuszkowskiej), III Konkursu Wokalnego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2006, II miejsce (I miejsca nie przyznano). Debiutowała partią Papageny w Berlinie w 2004 r. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe (Karlsruhe), prof. Ch. Elssnera (Drezno) oraz prof. H. Łazarską (Wiedeń).

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje na scenach zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Austria, Bułgaria, Holandia, Niemcy, Rumunia, Szwecja). Śpiewała w wielu prestiżowych salach koncertowych. Można ją było usłyszeć m.in.: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Operze Narodowej w Kluż (Rumunia), w Filharmonii Narodowej w Sofii (Bułgaria), w Mozarteum w Salzburgu (Austria). W swoim repertuarze posiada dzieła operowe, operetkowe oraz oratoryjno-kantatowe. Dużym zainteresowaniem darzy również lirykę wokalną. W jej repertuarze znajduje się ponad 200 pieśni. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Filharmonią Opolską, Filharmonią Pomorską i Filharmonią Szczecińską.

 

Dawid Różański – tenor. Absolwent wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu profesora Macieja Witkiewicza. Już podczas studiów występował na estradach i scenach w całym kraju. Debiutował jako student III roku rolą Kamila w akademickim spektaklu „Wesoła wdówka” Franciszka Lehara na scenie Opery Nova. W 2008 roku na tejże scenie kreował partię Stefana w operze „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, która była jednocześnie jego rolą dyplomową. Brał udział w kursach mistrzowskich m. in. prof. Hanny Chojnackiej, maestry Teresy Żylis – Gara, maestry Heleny Łazarskiej. Uczestniczył także w warsztatach prowadzonych przez Cecilię Bartoli w Kopenhadze oraz w międzynarodowych warsztatach wokalnych „Vocalissimo: The Glory of Human Voice” we Florencji. Jest zdobywcą wielu nagród m.in.: III miejsca na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach – Zdroju w kategorii operowej; Złotego Słowika IV Festiwalu Wokalnego BelCanto w Nałęczowie; nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego w roku 2006; prywatnej nagrody maestry Heleny Łazarskiej; stypendium „Yamaha Music Foundation of Europe” w roku 2007.

Koncertuje w kraju i za granicą jest jednym z najciekawszych śpiewaków operowych młodego pokolenia.

 

Rafał Tworek – urodził się w Bydgoszczy; pochodzi z Solca Kujawskiego, gdzie w wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. W 1999 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ireny Skabar Galon. Studia pianistyczne rozpoczął w 1999 r. w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego uzyskując dyplom w 2004 r. Obecnie pracuje w macierzystej uczelni na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Umiejętności pianistyczne doskonalił na licznych kursach mistrzowskich.