Przejdź do treści

VII ŚPIEWNIK DOMOWY – koncert pieśni patriotycznych

11.11.2014 Minęło

VII  ŚPIEWNIK  DOMOWY, pt. ZIELNIK POLSKI – koncert pieśni patriotycznych

 

Zapraszamy na wspólne odkrywanie oraz śpiewanie dawnych i nowych pieśni polskich, prowadzenie Krystyna Berndt. Przygotowanie pieśni Anna Grzybek-Korzeniewska oraz soliści Leonard Luther i  Dorota Lewandowska. Wykonawcy: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy, Zespół Szkół  w Ostromecku, zgromadzona publiczność.

11 listopada, czyli jak co roku, w Dzień  Niepodległości zapraszamy na spotkanie z polską pieśnią. Odbędzie się ono w niezwykłym miejscu, w kunsztownie  odnawianym  Pałacu w Ostromecku. „Piękno i rytm pieśni porywa nas do: mazurków, oberków, krakowiaków, poloneza. I dalej, i szybciej, i wolniej drogą przez serce i pamięć. W głąb  historii i do przodu drogą ku przyszłości. Do tańca i do różańca. To zaduma przemijania, nostalgia, ale i eksplozja radości.

Patriotyzm to pamięć  o naszych przodkach  i o  wielkich bohaterów. To wspomnienia ważnych momentów, historycznych. Patriotyzm  polski wpisany jest też w krajobrazy, w cztery pory roku. Jako symbole pojawiają się drzewa, kwiaty i ptaki, np.: szumiące  wierzby płaczące, dąb Dewajtis, ulubione jawory,   zapraszająca pod swój cień  lipa  czarnoleska, róże, maki, rozmaryny.. i dziewczęta zazule i chłopcy sokoły…”- podkreśla Krystyna Berndt.

 Zapraszamy  do  poszukiwania źródeł naszej tożsamości i do wspólnego śpiewania. Specjalnie z tej okazji  wydajemy Śpiewnik domowy.

 

Poznaj więcej atrakcji Bydgoszczy! Zapraszamy na stronę http://www.visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/ Polecamy!