Przejdź do treści

TEATR PRZY STOLIKU

30.09.2018 Minęło

TEATR PRZY STOLIKU – Wanda Dolman-Rzyska i Eugeniusz Rzyski

W programie dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”

 

Pragniemy przybliżyć publiczności szlagiery polskiej i zagranicznej literatury dramatycznej (komediowej). Dzięki szczególnej formie komunikacji, widzowie (zachowując własną integralność i anonimowość) stają się bliskimi uczestnikami wydarzeń. Pierwszą pozycją naszego nowego cyklu są dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”. Dwie humoreski o różnej fabule, ale o jednym wspólnym mianowniku, którym jest sytuacja oświadczyn.

 

NIEDŹWIEDŹ, to opowieść o wizycie wierzyciela, który przyjeżdża do majątku pewnej wdowy, aby odebrać dług zaciągnięty przez jej zmarłego męża. Są kłótnie, nieporozumienia, nawet groźba pojedynku. W efekcie tych nietypowych sytuacji, rodzi się zaskakujący finał. Smirnow zakochuje się w energicznej wdowie i oświadcza się, zapominając o długu.

 

OŚWIADCZYNY również opowiadają o wizycie. Ale tym razem Łomow przyjeżdża oświadczyć się pannie Natalii. W tej uroczystej (wydawać by się mogło) chwili, dochodzi do niezwykle ostrej sprzeczki o kawałek łąki i o to, który pies jest lepszy. Może są to mało istotne sprawy, ale skutkują ucieczką adoratora. Dopiero interwencja zdesperowanego ojca podstarzałej panny ratuje sytuację.

 

Występują: Wanda Dolman-Rzyska i Eugeniusz Rzyski

 

http://gminnabibliotekasluzewo.blogspot.com/search?updated-max=2017-11-28T15:30:00%2B01:00&max-results=7&start=7&by-date=false

 

 

Wanda i Eugeniusz Rzyscy to aktorzy z ponad 30-letnim doświadczeniem. Zagrali kilka tysięcy spektakli: od kabaretu, komedii poprzez poezję, bajki, spektakle muzyczne, programy estradowe. Grywali na scenach wielkich i kameralnych. W studiach radiowych i telewizyjnych. Dokonania artystyczne Państwa Rzyskich były wielokrotnie nagradzane. Wanda jest laureatką pierwszej nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Eugeniusz zdobył tytuł Aktora Roku 2005 w plebiscycie Gazety Wyborczej. Teatr jest mu znany również z innej strony, ponieważ nie tylko gra na scenie, ale również reżyseruje i komponuje muzykę do przedstawień teatralnych. Od kilku lat bawią i wzruszają dzieci oraz dorosłych jako Kabaret Trójka. Dołączyła do nich córka Aleksandra.