Przejdź do treści

Teatr piosenki autorskiej

02.12.2018 Minęło

Szkice na wietrze

Piosenki mają zróżnicowany charakter, od poetyckiej, poprzez tango, blues, walc a w każdej nastrój miłosnej refleksji. Całość jako spotkanie poetycko-muzyczne ukazujące różne odcienie życia kobiety – od euforycznej miłości do nostalgicznego zamyślenia nad dotykiem nieuchronnego przemijania z wdzięczną dozą kpiny i dystansu do niespełnionych wyobrażeń.

 

Alicji Tanew – poetka i kompozytorka, z zawodu radca prawny. Debiutowała w Studenckim Kabarecie Piosenki „Sowizdrzał” w Krakowie. Współpracowała z Radiem Kraków. W „Piwnicy pod Baranami”, a także w telewizyjnych „Spotkaniach z balladą” i innych programach rozrywkowych śpiewano jej piosenki. Poezja Alicji Tanew – debiut w „Życiu Literackim” oraz publikacje w wielu antologiach i czasopismach poetyckich , takich jak „Akant”, „Radostowa” i inne.

Wydała kilka tomików. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego STAL oraz Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych SteN. Śpiewa piosenki do których sama pisze teksty i muzykę. Jest finalistką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej „OPPA” 2000, „OPPA” 2005 i „OPPA” 2013 z wyróżnieniem honorowym. Od wielu lat koncertuje na różnych scenach z recitalami poetycko-muzycznymi w wielu ciekawych miejscach na świecie: w Caracas w Wenezueli dla Polonii, w klubie staroangielskim w Bostonie, na Haiti w mieście Jackmel, na pokładzie statku Stefan Batory, w Paryżu w kabarecie „Belle Epoque”. Laureatka wieli prestiżowych nagród.

Alicja Tanew prowadzi w Krakowie własną piwnicę artystyczną „Scena ATA”, z bogatym repertuarem poetycko-muzycznym i teatralnym oraz wystawami polskiej fotografii i malarstwa współczesnego. www.tanew.info.pl