Przejdź do treści

TANECZNE FOLKOWISKO

26.07.2020 Minęło

TANECZNE FOLKOWISKO – X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU,

26-30.07.2020 r. – Roztańczony Jubileusz w Ostromecku

Czym właściwie jest taniec? Do dziś nikt nie zdefiniował czym jest taniec. Arystoteles nazwał wiele zjawisk a tańca nazwać nie potrafił. Wiemy tylko, że taniec dzieje się tu i teraz i, że jest to jedyna forma sztuki, gdzie ludzie nie mówiący jednym językiem mogą się porozumieć. Śmiało można stwierdzić, że taniec folkowy, taniec integracyjny, sprzyja fizycznej i psychicznej integracji jednostki, oraz w pewnym sensie przybliża nas do natury, bo przecież towarzyszy ludzkości od zawsze. pozwala również na radosny i niewerbalny sposób wprowadzać uczestników w świat wielokulturowej tradycji, świadomości lokalnej, kochania tego co nam najbliższe – naszego miejsca na ziemi – podkreśla Anna Kaźmierczak.

Od dziesięciu lat Stowarzyszenie miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem AJDE JANO, dzięki wsparciu Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy organizuje Taneczne Folkowisko. Impreza skierowana jest do wszystkich pasjonatów tańca i muzyki etnicznej, aby celebrować taniec i wciąż powiększać taneczną wspólnotę, gdyż Festiwal tańców w kręgu to przede wszystkim ludzie, którzy z roku na rok coraz liczniej dołączają do wspólnego tańca bez względu na wiek i doświadczenie taneczne. Festiwal to również edukacja taneczna, dobra zabawa w przyjaznym gronie tanecznie zakręconych ludzi oraz miłe spędzenie czasu w pięknej pałacowej scenerii.

X Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu składa się z dwóch części.

Pierwsza: niedziela 26 lipca, godz. 11:00 –Taneczne Folkowisko –międzypokoleniowy piknik taneczny, godz. 16:00 prezentacje taneczne (cały dzień, wstęp wolny).

Druga: 27-30 lipca – warsztaty taneczne pod okiem najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy (część płatna). Program warsztatów będzie charakteryzował się dużą różnorodnością. Poznamy tańce narodowe z Grecji, Rumunii, Bułgarii Rosji oraz Polski i wielu innych krajów. Zatańczymy również tańce z ułożoną do współczesnej muzyki choreografią.

^ Organizator, Stowarzyszenie Ajde-Jano. Program na stronie www.ajde-jano.pl