Przejdź do treści

SZTUKA I MĄDROŚĆ

11.04.2015 Minęło

11.04.2015, sob., godz. 16.00, Pałac Nowy, sala na strychu, wstęp wolny

SZTUKA I MĄDROŚĆ – NIEWYCZERPANE ŹRÓDŁO ZADOWOLENIA, wystawa i koncert Grzegorza Pleszyńskiego z udziałem bydgoskich muzyków

Wystawa malarstwa i rysunków. Podczas otwarcia odbędzie się koncert Pleszyńskiego na plastikowe trąbki i klawisze. Artyście towarzyszyć będą zaproszeni muzycy.

Każdy człowiek powinien mieć własną wizję życia. Chcę być otwartym na to, co inne, co dzieje się wokół. Sztuka wyzwala spod wpływu panujących doktryn, żądających często wiary oraz akceptacji z pominięciem rozumu. W sztuce istotną rolę odgrywa zarówno rozum, jak również intuicja, czyli sfera duchowości, tajemnicy, przeczucia.” – podkreśla G. Pleszyński, malarz, performer, twórca instalacji i video art. Autor projektu„Antydepresyjna Szkoła” zdradza też, że prywatnie jest wyznawcą poglądu epikurejskiego. Nie chodzi mu jednak stricte o przyjemność w sensie dążenia do zaspokojenia zachcianek, ale przyjemność z życia mądrego, kreatywnego. Radość bycia.

Spotkanie jest otwarte, serdecznie zapraszamy.

* Wystawę można oglądać w Pałacu Nowym, po bezpośrednim umówieniu się z artystą: pleha@o2.pl, tel. 600451577.Istnieje możliwość zakupu obrazów.