Przejdź do treści

Święto Miasta z Expressem Bydgoskim i MCK

23.05.2015 Minęło

W sobotę 23 maja na Wyspie Młyńskiej odbędzie się impreza pn. „Rozszyfrujmy Bydgoszcz” organizowana z okazji obchodów Roku Mariana Rejewskiego przez Express Bydgoski. MCK będące partnerem wydarzenia specjalnie na tę okazję zaplanowało mnóstwo atrakcji.

W programie przygotowanym przez zespół MCK znajdzie się gra miejska, koncert oraz konkursy z nagrodami. O godz. 14.30 na Wyspie Młyńskiej wystartuje gra miejska pn. „Na tropie Enigmy”. Jej uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę, aby wcielić się w rolę szyfrantów. W ramach swojej misji odbędą m.in. rejs „Ondyną XXI”. Zgłoszenia drużyn (max. 5 osób) przyjmujemy pod adresem mailowym: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl . Na drużynę, która najszybciej rozwiąże wszystkie zagadki czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

O godz. 15.30 na dużej scenie na Wyspie Młyńskiej usłyszymy zespół Stara Wara w repertuarze bluesowo-rockowym. To nie koniec atrakcji. Po koncercie odbędą się konkursy z nagrodami . Na wszystkich zwycięzców czekać będą zaproszenia na pokazy w kinie Orzeł oraz premierę spektaklu Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino. Z okazji Święta Miasta niespodziankę przygotował również Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, który ufundował vouchery na wykwintną kolację dla dwóch osób w restauracji pałacowej „Cztery Pory Roku”. Vouchery trafią do osób, które wykażą się znajomością historii pałaców ostromeckich.

Ponadto w czasie trwania imprezy będzie można spróbować wyśmienitych powideł śliwkowych przygotowywanych według tradycyjnej ostromeckiej receptury . Program ubarwi także obecność rekonstruktorów w strojach z epok wcielających się w rolę przedstawicieli rodu Ostromeckich herbu Pomian (XV w.) i Dorpowskich herbu Junosza (XVII w.) . Całość poprowadzi Szymon Andrzejewski z Radia Kultura.

Szczegółowy program obchodów Święta Miasta znaleźć można na profilu na Facebooku w linku zamieszczonym poniżej.

https://www.facebook.com/events/439071969594327

Do zobaczenia w sobotę!