Przejdź do treści

Stanisław Miłek – akordeon

29.11.2015 Minęło

Stanisław Miłek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Kaszuby oraz Podyplomowe Studium Instrumentalistyki pod kierunkiem prof. Jerzego Jurka. Obecnie jest adiunktem w klasie akordeonu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W 1999 roku brał udział w III Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, a w 2000 w Sanockich Spotkaniach Akordeonowych, podczas których wraz z Wojciechem Kaszubą (wiolonczela) wykonał m.in. Dialogi II M. Gordiejuka (prawykonanie tego utworu). Był wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Miętnem.

Jest laureatem m. in. XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego oraz Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Citta di Castelfidardo. Występował m.in. na Bydgoskich Wtorkach Muzycznych i Czwartkach Organowych, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku, podczas Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy, Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie i innych.