Przejdź do treści

„Skąd się wzięło mydło?” – warsztaty mydlarskie dla rodzin z dziećmi

19.07.2014 Minęło

„Skąd się wzięło mydło?” – warsztaty mydlarskie dla rodzin z dziećmi prowadzone przez pracowników Muzeum Mydła i Historii Brudu, www.muzeummydla.pl.

 

Staramy się opowiadać historię poprzez ciekawostki, również te nienajlepiej pachnące, podszkolić w praniu na tarze, przenieść w  czasie do średniowiecznej łaźni albo zważyć mydło. Każdy może stać się artystą – zaprojektować i wykonać swoje własne mydło. Opowiemy „Skąd się wzięło mydło i jak myto się dawniej?”.

 

Zielone lato w Ostromecku warsztaty dla rodzin z dziećmi

 Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na organizowane w ramach Ostromeckiej Akademii Edukacji warsztaty dla rodzin z dziećmi pn. „Zielone lato w Ostromecku”. W okresie wakacyjnym, lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 11.30 na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku odbędą się różnorodne, tematyczne warsztaty m.in. historyczne, fotograficzne, ceramiczne, botaniczne, a nawet mydlarskie. Wiele z zajęć będzie miało miejsce na świeżym powietrzu, w pięknej ostromeckiej scenerii, w ogrodach w stylu angielskim i włoskim. Ponadto wakacje rozpoczniemy i zakończymy tanecznie na balu przebierańców. Czas trwania zajęć to ok. półtorej godziny, wstęp wolny, jednak na większość obowiązuje wcześniejsza e-mailowa rezerwacja miejsc zwiedzanie@palacwostromecku.pl (ew. tel. 52 364 64 41, w godz. 11-13.00), do trzech dni wcześniej, ilość miejsc ograniczona. Z Ronda Fordońskiego do Ostromecka jedzie bezpośredni autobus miejski nr 75 (bilety 3, 1,5 zł) – najlepsze połączenie dla rodzin nie posiadających samochodu.

Współpraca medialna: magazyn Mama i dziecko w mieście,

portal Kujawko Pomorskich Mam, www.mamywsieci.pl