Przejdź do treści

Recital Julity Kożuszek-Borsuk

22.09.2019 Minęło

Powróćmy jak za dawnych lat – recital Julity Kożuszek-Borsuk

Przy fortepianie Dawid Ludkiewicz

 

Recital POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT – to najpiękniejsze piosenki z lat 20. oraz monologi pisane dla Hanki Ordonówny wykonywane przeze mnie w kostiumach z epoki. Jest to świetna propozycja nie tylko dla seniorów i gwarancja dobrej zabawy.

 

Julita Kożuszek-Borsuk (ur. 1971 r., w Szczecinie) – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka, choreograf, wokalistka. Wykształcenie: Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu w 1989 r., Studium Wokalno Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni w 1993 r., Uniwersytet Muzyczny im F. Chopina w Warszawie wydział tańca 2008 r., udział w kilkunastu warsztatach tańca i choreografii. Przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza. W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7.04.1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 1994-2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje jednak

z różnymi teatrami – muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny „Roma”, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Barwy szczęścia) i w programach telewizyjnych. Wystąpiła w filmie Pan Tadeusz. Reżyserka: „Z tęsknoty za…” 2000 r., „Bo słowacki wielkim poetą był” 2014.

 

Dawid Ludkiewicz – ur. 5 X 1986 w Lidzbarku Warmińskim, pianista, klawiszowiec, kompozytor i improwizator. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (kierunek: kompozycja i teoria muzyki, 2011). Laureat Złotego Liścia Retro (2012). Zdobywca II nagrody na konkursie kompozytorskim w Monterey (California, USA). Jest autorem muzyki do filmów oraz spektakli teatralnych. W ostatnich latach Koncertował w Australii (2016, 2018/2019) i Stanach Zjednoczonych (2015) oraz w Anglii, Czechach i

Szwajcarii. Występował także na terenie całej Polski wykonując utwory Kabaretu Starszych Panów. Jest artystą bardzo aktywnie działającym na terenie Warszawy prowadząc działalność pedagogiczną, jako nauczyciel gry i improwizacji na fortepianie oraz grając audycje muzyczne dla przedszkoli.