Przejdź do treści

„Po Grunwaldzie…” – warsztaty średniowieczne dla rodzin z dziećmi

02.08.2014 Minęło

„Po Grunwaldzie…” – warsztaty średniowieczne dla rodzin z dziećmi z towarzyszeniem Pocztu Henryka z Rynarzewa i Wincentego z Laskownicy (m.in. Michalina i Paweł Jankowscy, Daniel Witek).

Rekonstruktorzy przybliżą życie obozowe na przełomie XIV/ XV w. Ugotujemy coś średniowiecznego (jedzono rozmaite kasze i placki z mąki – podpłomyki, cebulę, miód, no i pito głównie piwo). Dowiemy się, że każda z wielkich grup społecznych średniowiecza, czyli chłopi, mieszczanie, rycerze i duchowieństwo, miała odrębne obyczaje.

 

Zielone lato w Ostromecku warsztaty dla rodzin z dziećmi

 

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na organizowane w ramach Ostromeckiej Akademii Edukacji warsztaty dla rodzin z dziećmi pn. „Zielone lato w Ostromecku”. W okresie wakacyjnym, lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 11.30 na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku odbędą się różnorodne, tematyczne warsztaty m.in. historyczne, fotograficzne, ceramiczne, botaniczne, a nawet mydlarskie. Wiele z zajęć będzie miało miejsce na świeżym powietrzu, w pięknej ostromeckiej scenerii, w ogrodach w stylu angielskim i włoskim. Ponadto wakacje rozpoczniemy i zakończymy tanecznie na balu przebierańców. Czas trwania zajęć to ok. półtorej godziny, wstęp wolny, jednak na większość obowiązuje wcześniejsza e-mailowa rezerwacja miejsc zwiedzanie@palacwostromecku.pl (ew. tel. 52 364 64 41, w godz. 11-13.00), do trzech dni wcześniej, ilość miejsc ograniczona. Z Ronda Fordońskiego do Ostromecka jedzie bezpośredni autobus miejski nr 75 (bilety 3, 1,5 zł) – najlepsze połączenie dla rodzin nie posiadających samochodu.

Współpraca medialna: magazyn Mama i dziecko w mieście,

portal Kujawko Pomorskich Mam, www.mamywsieci.pl