Przejdź do treści

P • X

18.04.2018 Minęło

P • X

Co to jest P • X?

P = P e r f o r m a n c e

X = Pierwszy Koncert Fortepianowy w A na Czterdzieści Fortepianów i Sieć

Naszym celem jest zrealizowanie koncertu fortepianowego na 40 (około) fortepianów, na których gramy tylko jedną nutą A, a naszym głównym narzędziem / medium … jest sieć / net / internet.


Projekt odbędzie się w terminie 18 – 20 kwietnia 2018 r., w Pałacu Starym w Ostromecku k. Bydgoszczy. Pomysłodawcą jest Józef Żuk Piwkowski.

Początkową ideą projektu P • X jest eksperymentalny koncert na jeden dźwięk A. Pojedynczy dźwięk jest rejestrowany i wysyłany do sieci internetowej. Po chwili wraca zmieniony jako elektroniczno-sieciowe echo, sprzężenie zwrotne i podlega dalszej obróbce. W interakcji z zapętlonym dźwiękiem dodawane są kolejne dźwięki. Podstawowym źródłem dźwięków są fortepiany. Koncert będzie na żywo transmitowany do wielu galerii, kin, ośrodków kultury w Polsce i na świecie.

P • X, to jednak jeszcze coś więcej:

– W trakcie 3 dni przygotowań i warsztatów będziemy poznawali / badali unikalną Kolekcję Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego. W Pałacu Starym znajduje się ponad 40 instrumentów – niektóre w stanie koncertowym, a inne prawie nie nadające się do grania.
– Każdy uczestnik będzie realizował swój osobisty artefakt, tworzył pracę, dzieło (obraz, fotografię, film, zapis audio), które to dzieło pozostanie w miejscu akcji i stworzy początki kolekcji sztuki jemu dedykowane.

– Warsztaty i finałowy koncert (w piątek 20.04) będą rejestrowane i na żywo transmitowane w internecie. Planuję udział kilkunastu artystów.

Widzowie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście w Ostromecku (ilość miejsc ograniczona) lub dzięki transmisji w internecie na żywo – zapowiada Józef Żuk Piwkowski.