Przejdź do treści
Co nowego?

Ostromecko jako plan filmowy „Wesela” – wystawa zdjęć Dariusza Gackowskiego

Kadry z filmu Wesele

01.12.2021 - 30.12.2021w godz. otwarcia PałacuMinęło

Pałac Nowy w Ostromecku

Jesienią 2020 roku Wojciech Smarzowski, jeden z najlepszych polskich reżyserów filmowych, pracował w Ostromecku nad swoją najnowszą produkcją. To we wnętrzach Pałacu Nowego powstała jedna z kluczowych scen w jego filmie – scena wesela.

8 października 2021 roku na ekranach kin zadebiutował nowy film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wesele”, kręcony także w ostromeckim pałacu. Utwór – zatytułowany notabene tak samo jak pełnometrażowy debiut reżysera z 2004 roku – ma być przełomowym dziełem w karierze twórcy „Domu złego”. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt, Przemysław Przestrzelski i Agata Turkot.
W oficjalnym oświadczeniu czytamy: to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.

Dariusz Gackowski (ur. 1965) w latach 2003-2004 studiował w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Od 2007 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się reportażem i dokumentem. Od 2006 r. realizuje również filmy dokumentalne, m.in. Do naprawy (2006), Podgórna 7 (2007), Kaskada (2012).

* Wystawa jest czynna od 8 października 2021 do końca roku, w Pałacu Nowym w Ostromecku.
Zwiedzanie wystawy w godzinach otwarcia Pałacu.

Wesele