Przejdź do treści

„Opowieści o obrazach Caravaggio” – Grzegorz Pleszyński

25.02.2015 Minęło

Punktem wyjścia stanie się obraz Caravaggia, pt. „Narcyz”. Postać spogląda na swoje odbicie w źródle, gdzie woda jest najczystsza. Im dalej od źródła tym woda staje się bardziej brudna, a nurt rozgałęzia się. W ten sposób Grzegorz Pleszyński, artysta nietuzinkowy, zaczyna poszukiwanie odpowiedzi na pytania podstawowe: „Kim jestem?”, „Jaki jest sens mojego istnienia?”

G. Pleszyński zajmuje się m.in. takimi dziedzinami sztuki, jak performance, instalacja, video art. Jest autorem projektu edukacyjno-artystycznego pn. „Antydepresyjna Szkoła”. Pracuje z ludźmi sadzonymi w więzieniach; za swoją dziesięcioletnią pracę został wyróżniony srebrnym medalem zasługi z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych. Otrzymał nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013 r. ).

Warsztaty i wykład odbywają się w ramach zainaugurowanego cyklu Pałacowy Uniwersytet Pierwszego Wieku. W zajęciach weźmie m.in. udział młodzież szkolna z Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach. Spotkanie jest otwarte, zapraszamy. Spotkanie w ramach akcji Ferie w Pałacu.

 

 

 

 

Poznaj więcej atrakcji Bydgoszczy! Zapraszamy na stronę http://www.visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/ Polecamy!