Przejdź do treści

Noc Muzeów

17.05.2014 Minęło

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko na niepowtarzalną Noc Muzeów w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Aby ułatwić Państwu dojazd przygotowaliśmy autobus, który odjedzie do Ostromecka spod Miejskiego Centrum Kultury o godz. 19:30 i wróci do Bydgoszczy ok. godz. 0:30. (W autobusie dysponujemy 80 miejscami – prosimy o rezerwację na adres zwiedzanie@palacwostromecku.pl lub poprzez system rezerwacji na www.mck-bydgoszcz.pl). Na początek odwiedzimy Stary Fordon, a dokładnie fordońską synagogę. Tam obejrzymy specjalnie przygotowaną wystawę i wysłuchamy koncertu muzyki klezmerskiej. Po zwiedzeniu Synagogi jedziemy do Ostromecka.

Tego wieczoru na naszych gości czeka wiele atrakcji w Starym i Nowym Pałacu. W programie m.in.: koncerty, wystawy, plenerowa projekcja obrazów artysty Grzegorza Pleszyńskiego i prezentacja jego pracowni. Aby urozmaicić zwiedzanie organizatorzy przygotowali niespodziankę. Uczestników tegorocznej Nocy Muzeów po Pałacu Starym oprowadzać będą dawni właściciele Ostromecka Paweł Michał Mostowski i Anna Rozalia Mostowska de domo Hylzen. W Noc Muzeów zapraszamy także do Pałacowej Restauracji, która specjalnie na tę noc przygotuje wyjątkowe menu.

 

Scenariusz

19.30   Wyjazd autobusu z ulicy Marcinkowskiego 12-14
20.00- 20-45  Zwiedzanie Synagogi w Fordonie
21.00-21.30  Pałac Stary,  Koncert – Magdalena Miszewska-Zasadna (akordeon)
21.30-22.00  Pałac Stary, Otwarcie wystawy „Lapidarium Ostromeckie” kurator wystawy: Józefina Szlenkier     
22.00-22.30  Pałac Stary, Koncert – Magdalena Miszewska –Zasadna (akordeon)
22.30-23.15  Pałac Nowy, Wizyta w pracowni Grzegorza Pleszyńskiego
23.30-24.00  Pałac Stary,  Grzegorz Pleszyński: „Obrazy i Muzyka na fasadzie Pałacu”
24.00 Zakończenie imprezy.

W trakcie zwiedzania Pałacu Starego towarzyszyć nam będzie muzyka, którą zagra dla gości Magdalena Szulc studentka UKW w Bydgoszczy. W imprezie udział wezmą także rekonstruktorzy historyczni.