Przejdź do treści

Natura i kultura

14.04.2018 Minęło

Natura i kultura – rozmowy i muzyka przy obrazach

Wykład Grzegorza Pleszyńskiego z cyklu Antydepresyjna Historia Sztuki,

wystąpią: Kacper Buńkowski i Kevin Górzyński

 

Kacper Buńkowski – młody człowiek zafascynowany muzyką, dźwiękiem, fotografią i filmem. Mieszka w jednym mieście na „B”, które nieustannie go inspiruje. Poza eksperymentalnymi dźwiękami lubi Toma Waitsa i urocze zdjęcia kaczek (oraz inne rzeczy, ale opis powinien być krótki). Od dwóch lat rozwija się współpracując z Grzegorzem Pleszyńskim oraz zaczyna knuć własne projekty.

 

Kevin Górzyński- bębniarz, Bydgoszczanin. Bycie deskorolkowcem oraz garażowe ekspresje muzyczne ukształtowały wrażliwość tego człowieka i były jednymi z wielu!bodźców do chęci zrozumienia świata.. Ewolucja, która nastąpiła przez wielką pasję do muzyki i sztuki pociągnęła za sobą w efekcie studia na bydgoskiej Akademii Muzycznej.

 

Grzegorz Pleszyński – Mieszka w dwóch miastach na „B”: Bydgoszczy i Berlinie. Eksperymentuje ze sztuką wizualną i dźwiękiem. Dźwięki wydobywa z dwóch trąbek, skonstruowanych z węży paliwowych, lejka kuchennego i ustników. W jego grze doszukać się można głosów dzikich zwierząt. Inspirują go także odgłosy okrętów kotwiczących w zatokach, nocne stalownie oraz ruchliwe skrzyżowania. Posługuje się często obrazami i video aby tworzyć dźwięk. Współpracował z wieloma artystami, m.in: Ann Noel, Olga Szwajgier, Jon Dobie, Ryszard Waśko, Markus Mussinghof, Zdzisław Piernik, Artur Maćkowiak, Sławek Janicki, Jerzy Mazzoll, Sław Szudrowicz, Kuba Janicki, Rafał Gorzycki.