Przejdź do treści

MUZYCZNE TARASY

03.07.2016 Minęło

Koncert z cyklu MUZYCZNE TARASY: Najpiękniejsze duety i nie tylko…; Daria Wójcik (sopran), Remigiusz Kuźmiński (tenor), Adriana Wdziękońska (fortepian)

 

Usłyszymy utwory lekko jazzujące, poezję śpiewaną, przeboje musicalowe, operetkowe, a nawet pop-operowe. Wokaliści zaśpiewają zarówno w partiach duetowych, jak i solowych z akompaniamentem fortepianu.

 

 Daria Wójcik – absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku – muzycznym oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia – wokalistyka. W maju 2011 r. z wynikiem celującym zdała egzamin dyplomowy w klasie śpiewu prof. Małgorzaty Ratajczak i uzyskała tytuł – dyplomowanej wokalistki. Sopranistka charakteryzuje się mocno brzmiącą barwą głosu oraz znakomitym warsztatem wykonawczym. Z niezwykłą łatwością i lekkością pokonuje najtrudniejsze partie solistyczne znanych oper i operetek. Na co dzień poza działalnością estradową, uczy także muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum oraz zajmuje się oprawą muzyczną mszy świętych będąc organistką w kościele.

 

Remigiusz Kuźmiński – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku – wokalistyka i dyrygentura oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia – wokalistyka. Z wynikiem bardzo dobrym obronił pracę magisterską i recital dyplomowy uzyskując tytuł – magistra sztuki muzycznej, dyplomowanego wokalisty i dyrygenta oraz pełne kwalifikacje pedagogiczne. W czasie studiów magisterskich kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej, natomiast w średniej szkole muzycznej doskonalił wokal tylko w zakresie klasyki. Studiował i uczył się w klasie śpiewu prof. Joanny Żółkoś – Zagdańskiej, prof. Krzysztofa Szydzisza, prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak, natomiast dyrygowanie studiował w klasie prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka.

 

Adriana Wdziękońska – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki uzyskując tytuł – magistra sztuki muzycznej. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki, kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową. Prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem audycje muzyczne dla dzieci. Poprowadziła także dwadzieścia pierwszych „Poranków Muzycznych” realizowanych przez macierzystą uczelnię – Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Ponadto w latach 1992-2010 współpracowała z Filharmonią Pomorską i Filharmonią Olsztyńską. Jest autorem wielu scenariuszy i programów zajęć muzycznych dla dzieci powstałych na zlecenie KKiDN. Poza czynną działalnością estradową pracuje jako nauczyciel w szkolnictwie muzycznym.