Przejdź do treści

Muzyczne tarasy: Monika Litwin–Dyngosz, Wojciech Dyngosz, Wojciech Broczkowski

27.07.2014 Minęło

Muzyczne tarasy: Monika Litwin–Dyngosz (mezzosopran), Wojciech Dyngosz (baryton), Wojciech Broczkowski (fortepian)

– koncert połączony z Piknikiem (nie tylko) dla seniorów

Monika Litwin-Dyngosz (mezzosopran) – urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1997 r.). W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną Otello, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. Jako solistka współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Wojciech Dyngosz (baryton). Na scenie operowej debiutował, będąc na I roku Akademii Muzycznej im F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Za swój prawdziwy debiut uważa występ w partii Pinga w operze Turandot G.Pucciniego na inauguracyjnym spektaklu III-go Bydgoskiego Festiwalu Operowego w IV 1996 roku. W tym samym roku ukończył, z wyróżnieniem, studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza. Od 1997 stale współpracuje z Operą Nova oraz z Filharmonią Pomorską. Od 1999 r. jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej, w klasie prof. Macieja Witkiewicza.

W programie przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, m.in.: Usta milczą dusza śpiewa, Co się dzieje oszaleję, Gdybym był bogaczem, To świt to zmrok, Przetańczyć całą noc, słynna Habanera z opery Carmen i wiele innych.