Przejdź do treści

Muzyczne Tarasy III

22.07.2018 Minęło

 

Justyna Gęsicka jest studentką śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Marzy o pracy w swoim zawodzie i wielkich operach świata. tudiuje śpiew klasyczny w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Śpiewa praktycznie od dziecka, ale najpierw była to po prostu dobra zabawa. Ciężka praca zaczęła się z chwilą, kiedy musiała pogodzić naukę w dwóch szkołach jednocześnie – średniej i muzycznej. Natura obdarzyła ją mezzosopranem koloraturowym – to głos kobiecy niższy z dużą łatwością śpiewania szybkich przebiegów dźwiękowych. Ukończyła już studia pierwszego stopnia i konsekwentnie dąży do celu. – Tematem jej pracy licencjackiej była problematyka jednej z arii Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” Rossiniego.
Pani Justyna ma na swoim koncie wiele partii. Wykonała np.: Cherubina i Barbarinę w ,,Weselu Figara” W. A. Mozarta, Małgorzatę w operetce ,,Bal w operze” R. Heubergera, Zefira w ,,Apollo i Hiacyncie” W. A. Mozarta. W zeszłym miesiącu miała swój debiut na deskach bydgoskiej Opery Nova, gdzie wykonała partię Papageny w ,,Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta.

Łukasz Ratajczak – absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Śpiewał w ponad 50 koncertach i wielu spektaklach scenicznych, między innymi rola Blinda w operetce ,,Zemsta nietoperza” J. Straussa, oraz partia porucznika Gustawa z ,,Krainy uśmiechu F. Lehara, w studenckich spektaklach wystawionych w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Swoje muzyczne doświadczenia młody śpiewak miał zaszczyt zdobywać pod batutą takich dyrygentów jak: R. Silva, P. Sułkowski, M. Kocimski, A. Gref, J. Wołosiuk, A. Klocek i B. Mendlik. Ważnym osiągnięciem, wieńczącym naukę w łódzkiej akademii jest wyróżnienie oraz nagroda specjalna za wykonanie pieśni R.Straussa ,,Zueignung” na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.