Przejdź do treści

Muzyczne Tarasy II

15.07.2018 Minęło

Marta Ustyniak (sopran) – Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zajęła III miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej 2012. Solistka Operą Nova w Bydgoszczy. Śpiewa na tej scenie partie: I nimfy w operze „Rusałka” Antonina Dvoraka, Małgosi w operze E. Humperdincka „Jaś i Małgosia”,Adiny w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, I damy w „Czarodziejskim flecie” W.A.Mozarta, Arseny w „Baronie cygańskimJ.Straussa, Musetty w „Cyganerii” Pucciniego, Nastki w „Księżniczce czardasza” E.Kálmána , Adeli w „Zemście nietoperza” J.Straussa,Damy dworu/Głosu z nieba w „Don Carlosie” G.Verdiego. Wystąpiła w kilku edycjach koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova.

fot. Kosma

 

Adam Zaremba – swoją edukację artystyczną rozpoczął w Chojnicach. W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W roku 2011 zdobywca III miejsca oraz nagrody za najlepsze wykonanie arii operetkowej na konkursie „Złote głosy” w Warszawie. Zdobywca „ Złotego Słowika” w Nałęczowskim festiwalu Belcanto 2012. Współpracuje z operą „Nova” w Bydgoszczy, „Operą Krakowską”, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonią im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, orkiestrą wojskową z Warszawy oraz orkiestrą wojskową z Torunia.

 

Artur Pilch – Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. F. Chopina w Krakowie, w klasie fortepianu mgr J. Lubienieckiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. E. Pobłockiej. Od 2005 roku jest zatrudniony w Operze Nova w Bydgoszczy na stanowisko korepetytora solistów, a także w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie poświęca się pracy z młodymi adeptami sztuki wokalnej, prowadząc zespoły operowe. W swoim dorobku artystycznym posiada cztery płyty Cd. W 2008 roku brał udział w XV Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA w Toruniu, gdzie wspólnie z barytonem Wojciechem Dyngoszem dokonał prawykonania utworu Pawła Strzeleckiego – Przesłuchanie Anioła na baryton i fortepian. Wykonanie to zostało zarejestrowane w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie przy współpracy TVP Bydgoszcz oraz Polskiego Radio Dwójka i wydane w formie albumu CD dokumentującego XV Festiwal PROBALTICA w Toruniu. Koncert ten został powtórzony w Paryżu, przy współudziale zespołu kameralnego Multicamerata. W 2015 roku otrzymał nagrodę Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.