Przejdź do treści

Muzyczne Tarasy I

08.07.2018 Minęło

Zapraszamy na cieszące się dużym zainteresowaniem, wzbudzające wiele emocji, sentymentalne i energetyczne, letnie koncerty z cyklu MUZYCZNE TARASY, odbywające się oczywiście na tarasach pałacowych (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia)

 

Pierwszy koncert zapowiada się świetnie:

08.07.2018, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp wolny

MUZYCZNE TARASY – Maria Kruszyńska & Marcin Jaracz, pianista Rafał Tworek

 

Maria Kruszyńska, urodziła się w 1990 roku w Pile. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie w klasie fortepianu mgr Izabeli Fidler oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Pile, w klasie śpiewu mgr Kamili Kułakowskiej (oba dyplomy z wyróżnieniem). W roku szkolnym 2010/2011 prowadziła działalność pedagogiczną w Agencji Muzycznej Legato w Trzciance. Współpracuje także z młodzieżą prowadząc Chór Młodzieżowy w rodzinnej miejscowości, Jastrowiu.

 

Marcin Jaracz umiejętności wokalne kształcił w Poznańskiej Szkole Chóralnej im. Karola Szymanowskiego oraz na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu prof. Leszka Skrli. Z przyjemnością koncertuje, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Rafał Tworek jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ireny Skabar Galon. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej im Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego, które ukończył z wyróżnieniem. Umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich u profesorów takich jak Lee Kum Sing, Ewa Pobłocka, Jerzy Sulikowski, Desire N’Kaoua i Andrzej Jasiński. Obecnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2011 roku brał udział w nagraniu Płyty MUSICA NOVA POMORZA I KUJAW wykonując utwór Sławomira Opalińskiego na fortepian i elektronikę, zatytułowany Inside. Jest współtwórcą zespołu Tango Cancion wykonującego muzykę argentyńską, który zrealizował swój projekt w Filharmonii Pomorskiej z Capellą Bydgostiensis.