Przejdź do treści

Muzyczne tarasy: Agnieszka Olszewska (sopran), Adriana Wdziekońska, Antoni Olszewski

03.08.2014 Minęło

Agnieszka Olszewska – sopran, Adriana Wdziekońska – fortepian, Antoni Olszewski – kontrabas.

Piosenki lat trzydziestych, pięćdziesiątych, między innymi: Miłość ci wszystko wybaczy, Odrobinę szczęścia w miłości, Tango milonga, Kasztany i piosenki z musicali.

Agnieszka Olszewska (sopran) ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Ireny Maculewicz-Żejmo. Współpracuje z zespołami kameralnymi, chórami oraz Filharmoniami z Bydgoszczy, Koszalina, czy Płocka, z Inowrocławską Orkiestrą Promenadową, a także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przez wiele lat występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, z którą to nagrała program TV „Miłość Ci wszystko wybaczy” o życiu Hanki Ordonówny śpiewając Jej największe przeboje. Jest cenionym pedagogiem śpiewu współpracuje z wieloma szkołami i instytucjami kultury.

Antoni Olszewski – basista i kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Kontrabasista w zespole Contemporary Noise Sextet, z którym koncertował na wielu uznanych festiwalach w Polsce i Europie, m.in. Enjoy Jazz Festiwal, Preveza Jazz Festiwal, Athens Technopolis Jazz Festiwal . Współpracował z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi, udziela się też na scenie rockowej w bydgoskim zespole Dża Dża Binks.

Adriana Wdziękońska – ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.Trzykrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki przyznawane  za wyróżniające osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne.Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki (C.Orff, E.J.Dalcroze, Z.Kodaly), kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się muzyki E.E.Gordona. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową. […]Od 1992 roku pracuje w szkolnictwie muzycznym.  Pracowała ze studentami w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Współpracuje z Filharmonią Olsztyńską, gdzie prowadzi koncerty dla dzieci i młodzieży, będąc również ich akompaniatorem.Zasiada w komisjach oceniających podczas wielu festiwali i konkursów twórczości dziecięcej.