Przejdź do treści

MUZYCZNE TARASY

10.07.2016 Minęło


Zapowiada się wspaniały koncert najpiękniejszych, najbardziej znanych i lubianych piosenek z repertuaru H. Ordonówny, A. Dymszy, M. Fogga, E. Bodo, A. Żabczyńskiego i innych artystów.
Katarzyna Sałacińska (sopran) – W 2008 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Naukę śpiewu kontynuowała w macierzystej uczelni na studiach podyplomowych kończąc je z wynikiem bardzo dobrym w 2010 r.. Brała udział w kursach mistrzowskich: L. Mroza, K. Rymarczyk, Ch. Elsnera, J. Grigoriewa. W ramach Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie uczestniczyła w kursie mistrzowskim w klasie I. Kłosińskiej. W 2007 r. odbyła 3-miesięczny staż w klasie prof. A. Garanči w Akademii Muzycznej w Rydze. Debiutowała w spektaklu studenckim na scenie bydgoskiej Opery Nova rolą Drugiej Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta. Była finalistką Jakub Pustina International Competition (2010) w Czechach. W latach 2009-2012 pracowała jako solistka w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W 2010 r. podjęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie. Brała udział w festiwalach i koncertach muzyki sakralnej.

Marek Murawa (tenor) – Ukończył PSM I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie, w klasie fortepianu (1999), Instytut Muzykologii KUL (praca magisterska obroniona w roku 2003), Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, studia licencjackie na wydziale wokalno- aktorskim w klasie prof. L. Skrli (2010) i studia magisterskie w macierzystej uczelni w klasie prof. W. Maciejowskiego (2012). W latach 2003-2005 był wykładowcą Instytutu Muzykologii KUL. W roku akademickim 2011/2012 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ukończył mistrzowskie kursy wokalne Anity Garanči, Włodzimierza Zalewskiego, Stafanii Toczyskiej. Debiutował na scenie Opery Nova rolą Zbigniewa w spektaklu studenckim „Straszny Dwór” S. Moniuszki. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego wykonał także role: tytułową w operze G. Puccini’ego „Gianni Schicchi”, Hrabiego w „Weselu Figara” W.A. Mozarta i in. W 2006 r. odbył z Teatrem Muzycznym w Lublinie tournee po Holandii. W 2010 r. brał udział w premierze„Giocondy” A. Ponchielliego (rola Barnabotta – Opera Nova w ramach XVII BFO). Jako śpiewak związany był z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Podlaską w Białymstoku

Karolina Hordyjewicz (pianistka) – W 2004 r. ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku podjęła pracę pianisty-korepetytora w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczynając równolegle pracę pedagogiczną w szkołach muzycznych. Brała udział w licznych kursach i konkursach zarówno kameralnych jak i pianistycznych. Działalność pedagogiczną łączy z występami jako akompaniator- kameralista, współpracuje z Filharmonią Lubelską oraz wieloma zespołami instrumentalnymi a także wokalnymi.