Przejdź do treści

Muminki

08.04.2017 Minęło

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu pt. „Muminki na wycieczce w Kujawsko – Pomorskim” oraz wystawę poświęconą tym pociesznym, nieco podobnym do hipopotamów stworom, a także na warsztaty plastyczne nie tylko dla dzieci – Jak poprzez sztukę wejść do tajemniczego świata wyobraźni?

Muminki, fikcyjne, dwunożne istoty o antropomorficznej budowie ciała, zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii – to bohaterowie cyklu książek i komiksów fińskiej pisarki Tove Jansson. Na początku 2017 roku odbył się konkurs pt. „Muminki na wycieczce w Kujawsko – Pomorskim”, zorganizowany przez Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Toruniu Tadeusza Pająka. Organizatorzy podkreślili, że Kujawsko – Pomorskie to unikatowy region w Polsce, pełen zabytków, atrakcji przyrodniczych i wielu ciekawych miejsc. Inspiracją do konkursu stało się pytanie: Gdzie zabralibyśmy naszych gości z Finlandii, co chcielibyśmy im pokazać, które miejsca warto zobaczyć? http://www.kf7.pl/215/konkurs-plastyczny-muminki-na-wycieczce-w-woj-kujawsko-pomorskim

 

Tajemniczy świat Muminków wciąż fascynuje dzieci. Fińska opowieść podczas spotkania w Pałacu Nowym w Ostromecku stanie się kanwą warsztatów dla laureatów konkursu i młodych czytelników. Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi – Jak poprzez sztukę wejść do tajemniczego świata wyobraźni?; zajęcia prowadzi artysta, muzyk, performer, pedagog Grzegorz Pleszyński.