Przejdź do treści

Miniatures – Tomasz Betka & Tatsuro Yokoyama

01.10.2017 Minęło

Tomasz Betka – pianista, kompozytor i producent muzyczny. Znany ze swoich nastrojowych, eleganckich i bogatych w emocje koncertów, podczas których promuje utwory z ostatniej płyty zatytułowanej „Miniatures” Piano Solo. Koncertował zarówno w wielu krajach europejskich jak i w Brazylii, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Komponował do filmów, przedstawień teatralnych i kabaretów. Współpracuje min. z Teatrem Miejskim w Lesznie oraz „Filharmonią Dowcipu” Waldemara Malickiego. W 2013 r. napisał utwory dla śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd, wydane na albumie „I Colori Dell’Amore”. Podczas pobytu w USA miał przyjemność współpracować z takimi artystami jak Andrea Love, Yvonne Gage, Vince Lawrence czy Mira Black.
Nagrany dla nowojorskiej wytwórni „Arabesque Records” album „Miniatures” Piano Solo, zawierający 10 kompozycji w klasyczno-filmowym stylu z elementami improwizacji i harmonii jazz’owej, miał swoją premierę 7 kwietnia br. i utwory min. z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć podczas niedzielnego koncertu w Pałacu w Ostromecku.

Tatsuro Yokoyama – jest Japończykiem. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, następnie ukończył Uniwersytet Musashino na Muzycznym Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Jeszcze podczas studiów pianistycznych zaczął komponować, improwizować i koncertować z własnym repertuarem w Tokio. Miał również okazję współpracować i nagrywać z rozmaitymi muzykami i grupami. W 2015 r., chcąc pogłębić swoją edukację artystyczną, rozpoczął naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w której obecnie również koncertuje. Jest także autorem esejów dla japońskiego miesięcznika „Chopin”. W 2015 r. nagrał swój debiutancki album na fortepianie solo zatytułowany „01:61”.

(Fotografie: Kamila Markiewicz-Lubańska)