Przejdź do treści

Matrix a rzeczywistość

25.09.2016 Minęło

Z cyklu Ostromeckie rozmowy psychologiczne

Wiktor Żwikiewicz – ur. w 1950 r. w Bydgoszczy, pisarz science-fiction, którego dzieła w latach 70. ub.w. wydawano na równi z książkami Stanisława Lema. Powieści: Druga jesień (1982), Imago (1985), Ballada o przekleństwie (1986), Delirium w Tharsys (1987). Zbiory opowiadań: Podpalacze nieba (1976), Happening w oliwnym gaju (1977), Sindbad na RQM-57 (1978), Kajomars i inne opowiadania (2005). Książki jego przetłumaczono na kilka języków.

Wiktor Żwikiewicz z wykształcenia technik geodeta, w zawodzie pracował przez pięć lat. Był plastykiem zakładowym, aktorem i reżyserem sztuk w teatrze studenckim, tragarzem, drwalem w Bieszczadach i pomocnikiem archeologów. Był też bezdomnym mieszkającym dosłownie pod mostem. Teraz w małym zadymionym pokoiku robi to, co lubi najbardziej – myśli i obnaża mechanizmy naszej rzeczywistości.

 

Grzegorz Wałęsa – psycholog w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Prowadzi praktykę psychologiczną w nurcie psychologii pozytywnej. Skupiony na rozwoju potencjału i samoświadomości. Podróżnik, organizator podróży charytatywnych do Afryki Zachodniej, eksplorator świata kultury arabskiej.