Przejdź do treści

Marcin Jaracz

24.03.2019 Minęło

stęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Marcin Jaracz – koncert pn. „Kaczmarski – inspiracje”

Jacek Kaczmarski był artystą o szerokich zainteresowaniach, co znalazło odzwierciedlenie w jego tekstach. Można w nich odczytać fascynację historią Europy, literaturą i filozofią. Są też teksty będące spotkaniem obrazu i słowa – inspirowane malarstwem i filmem. Zgłębianie twórczości Kaczmarskiego otwiera przed słuchaczem bogaty świat inspiracji – dzieł i wydarzeń, które przywołane w tekstach, otrzymywały często nowe, interesujące znaczenie. Tak też na nowo odczytujemy postać Sienkiewiczowskiego Kmicica, obrazy Pietera Breughla, czy filmy Andrieja Tarkowskiego.

Koncert „Kaczmarski – inspiracje” będzie poszukiwaniem źródeł inspiracji Artysty w czterech dziedzinach – literatury, historii, filmu i malarstwa. Wykonanie utworów Jacka Kaczmarskiego zostanie wzbogacone prezentacją multimedialną, ukazującą to, co inspirowało ich powstanie

Autorem koncertu i wykonawcą utworów będzie Marcin Jaracz – psycholog, uczestnik konkursów poświęconych twórczości Jacka Kaczmarskiego, wcześniej student wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli.