Przejdź do treści

Magiczne drzwi

05.08.2017 Minęło

Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Alelale, który tworzą: Karolina Kasprzak, Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz.

 

Spektakl opowiada historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje alternatywnych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Najpierw na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę, która ma wiele oblicz. Co wyniknie dla niej z tego spotkania? Czy odnajdzie w świecie sztuki nowych przyjaciół, a może zaprzyjaźni się ze swoimi rówieśnikami? Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.
Spektakl przybliża podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiada na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwuwymiar a czym trójwymiar. Ale jest też opowieścią o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji, przyjaźni.
Spektakl może być prezentowany zarówno w przestrzeni zamkniętej jak i w plenerze. Wykorzystuje elementy teatru lalek.
Czas trwania: 45 minut.
Przedstawienie przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11.