Przejdź do treści

Koncert zespołu Szulerzy

21.09.2014 Minęło

Wystąpi – zdaniem S. Turkowskiego z Jazz Radio, Warszawa – „jeden z najlepszych zespołów na naszych scenach”. Szulerzy, gdyż o nich mowa, zostali założeni w 2001 r. w Inowrocławiu przez doświadczonych muzyków. Z biegiem czasu zespół odkrył właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

Zespół tworzą: Natalia Abłamowicz – śpiew, Marcin Szulkowski – gitara, Dominik Abłamowicz – harmonijka, śpiew, Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas i Miłosz Szulkowski – perkusja.

Dyskografia: Bez Ciebie [2003], Gra w piki daje wyniki (Jaromi & Szulerzy) [2004, wzn. 2009],

Pilnuj się! [2005], Koniec tygodnia [2008], Blues’n’roll [2012], Życie zaczyna się w piątek [2014].

 

Warto dodać, że Bydgoszcz BLUES PLUS FESTIVAL, 19-21.09.14 jest międzynarodowym wydarzeniem muzycznym adresowanym do wielbicieli bluesa i folku. Jego celem jest m.in. wypełnienie luki powstałej na mapie muzycznej Bydgoszczy po zniknięciu z niej: Harmonica Bridge i Blues&Folk Festival.