Przejdź do treści

Koncert z okazji Dnia Kobiet

06.03.2016 Minęło

Maciej Witkiewicz – bas-baryton

Wojciech Dyngosz – baryton

Studenci klasy śpiewu

Dorota Kuczyńska-Tlałka – fortepian

 

Maciej Witkiewicz od pierwszego roku studiów w warszawskiej PWSM rozpoczął współpracę z placówkami muzycznymi w kraju (Teatr Wielki w Warszawie, filharmonie). Pod kierunkiem profesorów Marii Kunickiej-Opackiej, Edmunda Kossowskiego i Marii Halfterowej przygotowywał repertuar operowy, oratoryjny i pieśniarski. Jego obszerny repertuar obejmuje muzykę wszystkich epok. Ma na swoim koncie liczne prawykonania utworów kompozytorów polskich. Przez dziewiętnaście lat zajmuje się pedagogiką wokalną w Akademiach Muzycznych we Wrocławiu (1978-1985), Warszawie (od 1986) i Bydgoszczy (od 1990). Dokonał również licznych nagrań radiowych, a dla Telewizji Polskiej zarejestrował recitale wokalne i partie w polskich operach telewizyjnych. Ukazały się też płyty z jego udziałem.

 

Wojciech Dyngoszw 1996 r. ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza. Od 1997 r. stale współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy (do roku 2002 jako pracownik etatowy), poza tym z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu oraz Operą Dolnośląską we Wrocławiu. Obecnie jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza (od 1999). Współpracował również z Wydziałem Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej.

 

Dorota Kuczyńska-Tlałka – urodziła się w Gnieźnie. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr. Jerzego Libery. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Specjalizuje się w pracy ze śpiewakami. Od początku jest pianistką – korepetytorem w klasie prof. Macieja Witkiewicza w macierzystej uczelni.